به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، همزمان با ایام بعثت خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و آله، نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بین الحرمین شهر مقدس کربلا با حضور غرفه آستان مقدس فاطمی بر پا شده است.

نظیرسازی قرآن های خطی قرون نخستین و میانی اسلامی، برخی از تابلوهای قرآنی موجود در موزه فاطمی، آثار نمایشگاهی مرتبط با پیشینه فعالیت‌های قرآنی و بخشی از قرآن‌های چاپی نفیس از گنجینه قرآنی کتابخانه فاطمی در غرفه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در این نمایشگاه بین المللی به نمایش در آمده است.

یکی از ویژه برنامه‌ های غرفه‌ی آستان مقدس فاطمی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپایی میز کتابت قرآن کریم با حضور افتخاری استاد سیدمحسن کشفی و اجرای زنده خوشنویسی آیات الهی و سوره‌های قرآن است که مورد استقبال زائران حسینی و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قرار گرفته است.

در این میز خوشنویسی سوره های کوچک قرآن، آیات منتخب کلام الله وحی و آیاتی به سفارش بازدیدکنندگان توسط استاد کشفی خوشنویسی می شود و سپس به علاقه مندان اهدا می شود.

گفتنی است این نمایشگاه بامشارکت اماکن متبرکه ایران و عراق در شهر مقدس کربلا که هر ساله شاهد حضور میلیون ها عاشق قرآن و عترت علیهم السلام است، پاسخ فرهنگی موثری در عرصه جهانی به اهانت به ساحت قرآن عظیم در کشورهای غربی است.