به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در راستای ایجاد فضای رقابت سالم میان قرآن اموزان، تقویت مهارت های فنی و علمی فراگیران و همچنین ایجاد روحیه نشاط علمی و معنوی میان قرآن آموزان در بخش‌های مختلف اقدام به برگزاری مسابقات داخلی و فصلی می‌کند.

برگزاری مسابقات گروهی در رشته حفظ قرآن کریم با عنوان «تسنیم» نیز در راستای تحقق همین امر در مرکز انجام شده است.

در هفتمین دوره از مسابقات گروهی حفظ قرآن کریم «تسنیم» که از آبان سال گذشته با حضور ۲۴ گروه متشکل از حافظان نوجوان برگزار شده است، در مرحله نهایی با عنوان «لیگ ستارگان» هشت گروه به رقابت پرداختند که سرانجام گروه «والنجم» به سرپرستی سیدقاسم سیدیان موفق به کسب رتبه نخست این دوره از مسابقات شد.

در آیین اختتامیه این مسابقات که در اردوگاه فرهنگی خاوه با حضور اساتید ممتاز و برجسته قرآنی و مسئولان مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، ضمن معرفی و تقدیر ویژه از گروه‌های برتر، به تمامی هشت تیم راه‌یافته به لیگ ستارگان هدایایی اهدا شد.

یادآوری می شود، پذیرش قرآن آموزان به صورت حضوری، مجازی، انلاین، افلاین و تلفنی در دوره های حفظ یک ساله، چهار ساله، دوساله، شش ساله، تثبیت و دوره های حفظ چند ساله قرآن از گروه سنی ۶ سال به بالا در مرکز انجام می شود.

همچنین ثبت نام ترم تابستان مرکز قرآن و حدیث از ۶خردادماه آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت کلاس ها ادامه دارد.

علاقه مندان سراسر کشور با مراجعه به سایت مرکز قرآن و حدیث به آدرس http://Qhkarimeh.com می توانند در دوره های متنوع حفظ قرآن کریم ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است، دوره های آموزشی مرکز در ایام سال تحصیلی برای دانش اموزان به شکلی تدوین شده که دانش آموزان در روزهای پایان هفته و تعطیلی کلاس های درس در دوره های آموزشی حضور یابند و در تابستان نیز کلاس های آموزشی به صورت سه روز در هفته برای قرآن آموزان و فراگیران محصل برنامه ریزی شده که با فرایند تحصیل تداخل زمانی نداشته باشد؛ در نتیجه حضور در برنامه‌های قرآنی مرکز نه تنها به فرایند تحصیلی دانش اموزان آسیب وارد نکرده بلکه به تقویت بنیه درسی دانش اموزان نیز کمک می کند.