به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی، امشب در مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره)، به دغدغه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در رابطه با تحریف امام خمینی(ره) اشاره نمود و با تأکید بر این‌که تحریف شخصیت‌ها به این است که اهداف آن‌ها جابه‌جا شود، اظهار داشت: در مورد امام خمینی ره عده‌ای سلیقه‌ای سخنان ایشان را به نفع خود و جریان مطبوعشان تفسیر و تحریف نمودند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت به فرازهایی از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) در رابطه با تحریف سخنانشان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) در فراز پایانی وصیت‌نامه، نسبت به مطالب غیرواقعی تذکر داده‌اند.

وی در ادامه بابیان این‌که در چهار آیه قران کریم، سخن از تحریف به میان آمده است، اظهار داشت: خداوند متعال در آیه ۷۵ سوره بقره در رابطه با تحریف سخنان حضرت موسی(ع) توسط عده‌ای از یهودیان می‌فرمایند؛ آيا طمع ‌داريد كه به (آئین) شما ايمان بياورند، و حال‌آنکه گروهى از ايشان كلام خدا را مى‌شنيدند و باآنکه حقيقت آن را مى‌يافتند تحريفش مى‌كردند و از كار خويش آگاه بودند.

رفیعی آیه شریفه « مِنَ الَّذِينَ هَادُوا يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ وَيَقُولُونَ سَمِعْنَا وَعَصَيْنَا…»[۱] را از دیگر آیات قرآنی در مورد تحریف برشمرد و یادآور شد: قرآن کریم درآیات متعددی در کنار اشاره به عذاب الهی از کلمه «ویل(وای به حال)» استفاده نموده است؛ تنها در یک آیه قران کریم خداوند متعال سه بار از این کلمه استفاده می‌کند و آن آیه ۷۹ سوره بقره است که در آن می‌فرمایند؛ واى بر كسانى كه كتاب تحريف‌شده‌اى با دسته‌ای خود مى‌نويسند، سپس مى‌گويند: اين از جانب خداست.

 این استاد حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به مصادیقی از تحریف‌های بزرگ تاریخی، شیطان را بزرگ‌ترین تحریف‌کننده هستی دانست و ابراز داشت: قران کریم در آیه ۱۱۹ سوره نساء تحریف را یکی از کارهای بزرگ شیطانی ذکر می‌کند.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر سامری را یکی از بزرگ‌ترین تحریف‌کنندگان تاریخ بشریت دانست و با تأکید بر این‌که باید مراقب سامری‌های امروز باشیم، اظهار داشت: تحریف غدیر و تحریف معنوی مولا در روز غدیر، مسیر امت اسلامی را تغییر داد. حتی تحریف روایت شریف « إِنِّی تَارِک فِیکمُ الثَّقَلَینِ مَا إِنْ تَمَسَّکتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا کتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی اهل‌بیتی» به «کتاب الله و سنتی»، از دیگر تحریف‌های بزرگ و مؤثر در تاریخ بشریت بود.

وی به قدیمی‌ترین سند روایت میهمانی رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و معرفی حضرت علی علیه‌السلام به‌عنوان برادر، وصی و خلیفه بعد از پیامبر اشاره نمود و تصریح کرد: متأسفانه کتاب‌هایی که در سالیان اخیر به چاپ می‌رسند که دال بر فضائل اهل‌بیت علیهم‌السلام هستند، این مطالب را حذف و یا تحریف می‌کنند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت خاطرنشان کرد: تحریف بزرگ‌ترین عامل شکل‌گیری واقفیه، کیسانیه، اسماعیلیه و ادعای دروغین ده‌ها مهدی‌ در گستره تاریخ بود؛ تحریف باعث می‌شود، تا عده‌ای سطحی‌نگر، یمانی باطل را به‌جای امام زمان بپذیرند و آن را جا بزنند.

رفیعی در ادامه به چگونگی و موارد تحریف امام خمینی(ره) اشاره نمود و ابراز داشت: افرادی که درگذشته در این کشور مسئولیت داشتند، باکمال پررویی اهداف انقلاب را به سخره گرفته، ولایت‌فقیه را صخره‌ای در مقابل مردم معرفی می‌کنند؛ از حوزه‌های علمیه گله‌مندیم، چرا حوزه باید در مقابل هتاکی این افراد که ولایت‌فقیه و روزی جمهوریت و روزی دیگر اسلامیت نظام را نشانه می‌گیرند، سکوت کند.

وی تفسیر جمهوری خواهانه صرف را از مهم‌ترین مؤلفه‌های تحریف اندیشه امام خمینی(ره) دانست و بابیان این‌که امام خمینی(ره) ندای مردم‌سالاری مبتنی بر اندیشه اسلامی را سر دادند و نظریه ولایت‌فقیه را تبیین نمودند، اظهار داشت: حذف ندای ولایت‌فقیه امام(ره) و داشتن نگاه صرف جمهوریت نسبت به اندیشه امام خمینی(ره) از موارد تحریفی است؛ عده‌ای با دیکتاتوری معرفی کردن ولایت‌فقیه ذهن و ضمیر جوانان را آلوده نموده‌اند؛ امام خمینی(ره) جمهوریت در کنار اسلامیت و ولایت‌فقیه را ندا می‌دادند.

رفیعی سازگاری با غرب را از دیگر تحریف‌های اندیشه امام خمینی(ره) دانست و با تأکید بر این‌که امام(ره) استکبارستیز بودند و هیچ‌گاه سازش با دشمن را برنمی‌تابیدند، اظهار داشت: امام خمینی(ره) چتر جریان‌های درون نظام اسلامی در مقابل بارش فکری اندیشه‌های انحرافی بودند. برخورد رحمانی امام همواره در عین قاطعیت و شجاعت وصف‌ناپذیر در مقابل دشمن بود.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر تصریح کرد: رهبر عظیم الشان انقلاب امام خامنه‌ای در سخنرانی فرمودند؛ «امام مجسّم در همین وصیت‌نامه، بیانات و گفتارها است. محتوای آن امامی که توانست دنیا را تکان بدهد، همین چیزهایی است که در این وصیت‌نامه و مانند این‌ها هست»؛ لذا اصول اندیشه امام را باید بافکر و وصیت‌نامه و آراء آن شناخت و معرف امام اشخاص و افراد نیستند؛ کسی نمی‌تواند امام خمینی(ره) را به نفع خودش مصادره کند.

رفیعی به اصول اندیشه‌های امام خمینی(ره) اشاره نمود و اسلام ناب محمدی در برابر اسلام آمریکایی را از مهم‌ترین اصول اندیشه ایشان دانست و ابراز داشت: اتکا به خداوند متعال در همه امور، اعتقاد به اراده مردم و جوانان، حمایت از محرومان، روحیه استکبارستیزی، اصل وحدت ملی، قانون‌گرایی و قانون مداری، ساده زیستی مسئولین و توصیه به مردمی بودن مسئولان از برجسته‌ترین اصول اندیشه امام خمینی(ره) است.

وی با تأکید بر این‌که امام خمینی(ره) به‌درستی اعتقاد داشتند که اراده مردم می‌تواند وضعیت دنیا را تغییر دهد، اظهار داشت: امام(ره) دنیا را از دوقطبی بودن خارج ساخت و تصور الزام وابستگی ملت‌ها به یکی از دو قدرت استبدادی و استکباری را در هم شکست.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به این‌که امام خمینی(ره) بارها بر حمایت مسئولین از محرومان تأکید می‌کردند، اظهار داشت: متأسفانه برخی از مسئولین از زندگی، اخلاق و منش و مرام دوران امام خمینی(ره) فاصله گرفته‌اند.

وی ضمن اشاره به روحیه استکبارستیزی امام خمینی(ره)، اصل وحدت ملی و حمایت از تمام جریان‌های درون نظام اسلامی را از دیگر ویژگی‌های اندیشه امام(ره) توصیف نمود و ابراز داشت: متأسفانه برخی از افراد و جریان‌ها، اندیشه‌های امام خمینی(ره) را تحریف نموده یا به نفع خود مصادره و در اذهان عمومی بین رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) فاصله ایجاد می‌کنند؛ درحالی‌که همان‌ها می‌دانند، هیچ‌کس به‌اندازه رهبر معظم انقلاب با سیره و منش اما خمینی(ره) آشنا نبوده، هیچ‌کسی به‌اندازه معظم له مبتنی بر سیره ایشان عمل ننموده است.

رفیعی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تأکید بر این نکته که اندیشه امام خمینی(ره) را باید کامل و دقیق به نسل جوان امروزی معرفی نماییم، بابیان این‌که دشمنان و فریب‌خوردگان این سرزمین سخره‌های بزرگی را جلوی حرکت کشتی انقلاب اسلامی ایجاد نموده‌اند، اظهار داشت: اگر اتفاقاتی چون جنگ ۸ ساله، شهادت ۱۷ هزار نفر توسط منافقین، توطئه گروه‌های تجزیه‌طلب، فتنه‌انگیزی گروه‌های سیاسی منحرف و اختلاس و فسادهای اقتصادی نمی‌بود، قطعاً کشور ایران اکنون از پیشرفته‌ترین و مترقی‌ترین اقتصادهای جهان برخوردار بود؛ علی‌رغم تمام مشکلات و سختی‌ها این مهم همچنان دست‌یافتنی است.

.


[۱]آیه ۴۶ سوره نساء