به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که روز گذشته در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد با اشاره به لزوم آسیب شناسی کارهای قرآنی در جلسات هم اندیشی اظهار کرد: خداوند قرآن را کتاب هدایت قرار داده است ولی این کار ارزشمند را به وسیله پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) اجرایی کرده است.

وی با تأکید بر اینکه قرآن کتاب انسان ساز است و نگاه تربیتی و اجرایی دارد افزود: اهل بیت(ع) برای اینکه ما در آیات الهی به کج فهمی مبتلا نشویم خودشان در زمان های مختلف جلوه هایی از راهبردها و نحوه اجرای دستورات قرآن را به مردم نشان دادند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در هر زمانی کج‌فهم‌ها، معاندین و تندروها در مقابل ائمه قیام می کردند، گفت: پیاده شدن قرآن در جامعه همواره با مخالفت برخی افراد جاهل و یا معاند همراه بوده که با ایجاد شبهه و یا تکذیب و تحریف مقابل این راه ایستادگی می کردند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم کار قرآنی درست و محکمی انجام دهیم باید حتما نیم نگاهی به طاغوت‌ها و منحرفین داشته باشیم و شبهه هایی که آن ها مطرح می کنند را بفهمیم و دفع کنیم و جلوی بدعت ها را بگیریم.

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: حماسه کربلا از اول حرکت امام حسین علیه السلام تا شهادت ایشان و سپس حرکت تبلیغی و تبیینی امام سجاد علیه السلام اگر با آیات قرآن تطبیق داده شود خواهیم دید که یک کار قرآنی اجرایی قابل فهم برای همه  بود که در این راه چقدر تواب پیدا شد و برای امروز ما درس آموز است.

وی تصریح کرد: باید در زمینه کارهای قرآنی منسجم و متمرکز عمل شود و از پراکنده کاری پرهیز کنیم تا به نتایج مشخص و ملموس دست پیدا کنیم.

گفتنی است در این نشست که با حضور عموزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام مشرف سرپرست معاونت فرهنگی حرم بانوی کرامت و جمعی از فعالان فرهنگی و قرآنی برگزار شد، گزارشی از روند تهیه و تدوین سند توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان قم ارائه شد.