به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیین رونمایی از مصحف دست‌نویس ۲۶ نفر از بانوان خوشنویس از سراسر کشور صبح امروز با حضور آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر بانوی کرامت و حجت‌الاسلام‌والمسلمین اجاق نژاد تولیت مسجد مقدس جمکران در شبستان حضرت زهرا (س) آستان مقدس بانوی کرامت برگزار شد.

 آیت‌الله سعیدی در این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضران در این مراسم اظهار کرد: خداوند قرآن را مایه شفا و رحمت برای افرادی که ایمان آورند و مایه خسارت و زیان برای افرادی که به خود، مردم، نظام، اسلام و مکتب اهل‌بیت می‌کنند دانسته است.

 وی با بیان اینکه قرآن وجود انسان را از رذایل اخلاقی، اعتقادی و رفتاری پاک‌سازی و تخلیه می‌کند، افزود: رحمت قرآن نیز از نوع بازسازی و تزیین نفس انسانی به اوصاف متعالی است و هرچه مؤمنان بیشتر به قرآن و آموزه‌های آن تمسک کنند بیشتر از شفا و رحمت آن بهره‌مند خواند شد.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با تشکر از بانوانی که از هنر خود برای کتابت کلام‌الله استفاده کرده‌اند تا اثری ماندگار از خود به‌جای گذارند، افزود: این بانوان با تحریر نسخه شفابخش قرآن کریم با خط خوش زمینه مناسب، مساعد و زیبایی را برای جویندگان مسیر حق فراهم آوردند که کاری بسیار ارزشمند است.

 وی خلق این اثر هنری و فاخر را یکی از ثمرات انقلاب اسلامی و ثمره خون شهیدانی که به پای این نهضت ریخته شد تا قرآن زنده و در صحنه بماند دانست و گفت: از طرف دیگر این اثر حاصل اعتبار و شخصیتی است که جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف به بانوان داده است و هیچگاه در گذشته چنین ارزش و اعتباری برای بانوان در عرصه‌های مختلف وجود نداشته است.

 آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه باید قدردان فرصت‌هایی که این نظام و انقلاب در اختیار زنان قرار داده است بود، افزود: امیدواریم روزبه‌روز جایگاه اصلی بانوان در نظام جمهوری اسلامی شایسته‌تر شود و در حکومت جهانی مهدوی نیز زمره اصحاب امام‌زمان (عج) خدمات شایسته‌ای را داشته باشند.

در پایان این مراسم نیز از بانوان خوشنویسی که در کتابت این اثر فاخر مشارکت داشتند تقدیر به عمل آمد.

 گفتنی است این قرآن خطی به همت دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و تحت نظارت و راهنمایی اساتید بزرگ خوشنویسی و کارشناسان قرآنی توسط بانوانی از شهرهای قم، تهران، اصفهان، مشهد، شهرضا، تبریز، کرج، همدان، اراک، لارستان و شیراز در مدت یک سال کتابت شده است.