به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از خادمان آستان قدس رضوی به همراه پرچم متبرک حرم امام رضا علیه‌السلام که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد با بیان اینکه تبرک جستن و حاجت گرفتن از پرچم متبرک حرم‌های اهل‌بیت (ع) ریشه قرآنی دارد، اظهار داشت: وقتی پیراهن یک پیامبرزاده چاره‌ساز یک پیامبر می‌شود چطور پرچمی که بر فراز گنبد یک امام درخشیده است چاره‌سازی نکند.

 وی با اشاره به برخط کردن مردم در قالب کاروان زیر سایه خورشید را یک کار اصیل دانست و گفت: انبیا هم کارشان همین بود که مردم را به خط کنند؛ بنابراین باید تأکید شما روی حضور مردم باشد زیرا مردم نقش معجزه‌آسایی در همه حرکت‌های ارزشی دارند.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت بودونبود مردم را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: آستان قدس رضوی و آستان‌های دیگر هرچه در زمینه همراه‌کردن مردم و خدمت به مردم کار کنند یک کار اصیل اسلامی و اهل بیتی را انجام داده‌اند.

 وی با بیان اینکه زیارت از راه دور نیاز به تبیین دارد، گفت: زیارت از راه دور در ذیل زیارت از نزدیک است؛ مانند نماز نافله که در ذیل نماز واجب است و اگر کسی نافله بخواند و نماز واجب نخواند کارش نه‌تنها ارزشی نیست؛ بلکه ضدارزش است.

 آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه زیارت از راه دور باید زمینه‌ساز و مبلغ و مکمل زیارت از نزدیک باشد، گفت: همه فعالیت‌هایی که در دهه کرامت انجام می‌شود ذیل این تکلیف الهی است که مودت و محبت اهل‌بیت و ذی‌القربی پیامبر (ص) را ترویج کند.

 وی با بیان این که باید معرفت خود را نسبت به امام رضا (ع) زیاد کنید افزود: در اذن دخول و زیارت‌نامه امام رضا (ع) می‌خوانیم که امام زنده هستند، ما را می‌بینند، صدای ما را می‌شنوند و سلام ما را پاسخ می‌دهند؛ بنابراین باید همواره خود را در محضر امام بدانید.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه خدمت در حرم‌های اهل‌بیت مستلزم آگاهی به معارف آنها است، گفت: خادمان در حقیقت سخنرانان دائمی حرم‌ها هستند و زائران باید معارف و محاسن اهل‌بیت را در قیافه، رفتار و عمل شما ببینند.