به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم در مراسم بزرگداشت درگذشت شهادت‌گونه آیت الله رئیسی و هیئت همراه که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، تصریح کرد: امروز تقدیر خداوند متعال اینگونه مقرر شد تا خدمتگزار ایران اسلامی آیت الله رئیسی که خادم الرضا بودند، در روز میلاد علی ابن موسی الرضا علیه السلام میهمان ایشان شوند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که آیت الله رئیسی سه سال پیش علی رغم میل باطنی سکان ریاست جمهوری را به خاطر اصرار مسئولان، علما و مردم  بر عهده گرفت و وارد میدان حساس نجات کشور شدند، اظهار داشت: آیت الله رئیسی در سخت ترین شرایط با تمام قوا زیر بار مسئولیت سنگین ریاست جمهوری رفتند.

وی در ادامه به فرازهایی از پیام رهبر معظم انقلاب در بیان ویژگی‌های آیت الله رئیسی اشاره نمود و ابراز داشت: آیت الله رئیسی عالمی مجاهد بود که از فضل حوزوی و علمی بالایی برخوردار و همواره اهل جهاد، فعالیت اجتماعی و خدمت به نظام اسلامی بود؛ آیت الله رئیسی کار علمی و حضور در میدان عمل را جمع نموده، به راستی مصداق «وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا» شد.

حاج ابوالقاسم به فضل علمی آیت الله رئیسی و روحیه تلاش و خستگی ناپذیری ایشان در راه حل مشکلات مردم اشاره نمود و ابراز داشت: مردمی بودن و خود را وقف مردم نمودن از جمله ویژگی‌های بارز آیت الله رئیسی بود؛ ایشان در خانواده ای فقیر بزرگ شده، در همان دوران کودکی بعد از از دست دادن پدرش به دست فروشی روی آورد و از نزدیک طعم فقر را چشید.

وی با تأکید بر این که شهید آیت الله رئیسی هرگز اهل تشریفات، تکلفات و زندگی هایی که مسئول را از زندگی توده مردم دور می ساخت، نبود، خاطرنشان کرد: روحیه مردمی آیت الله رئیسی چنان والا بود که او را عاشق دیدار با مردم و حضور در سفرهای استانی نموده بود؛ ایشان در تمام سفرها تاکید می کرد که مردم با هزار امید نامه نوشته اند، نامه های مردمی را با اهتمام بیشتر مورد دقت و توجه قرار دهید.

آیت الله رئیسی شیفته هم نشینی با محرومان بود

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت به موج شادی در چشمان آیت الله رئیسی در ارتباط با مردم اشاره نمود و ابراز داشت: آیت الله رئیسی شیفته هم نشینی با محرومان و توده های مردم و باز کردن گره از مشکلات مردم بود.

حاج ابوالقاسم با تأکید بر این که آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری با کفایت، شایسته و آبرویی برای ایران زمین بود، خاطرنشان کرد: کشورهای مختلف نسبت به رئیس جمهور کشورمان نگاه محترمانه‌ای داشتند و بسیاری از کشورها نسبت به این حادثه عکس العمل بزرگی نشان داده، حتی برخی از کشورها عزای عمومی اعلام کردند.

وی با تأکید بر این که آیت الله رئیسی همواره ایران اسلامی را کشور امام زمان(عج) می دانست و با ایثارگری وارد میدان شده، کشور را در دورانی سخت در دست گرفت و از بحران های مختلفی عبور داد، اظهار داشت: آیت الله رئیسی کاری کرد که امروز نرخ بیکاری در کشور به زیر ۸ درصد رسیده است؛ کشور ضمن عبور از تعطیلی ۲ هزار کارخانه، به رونق تولید و فعال شدن بیش از ۱۰ هزار کارخانه رسید.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان این که آیت الله رئیسی اهتمام جدی بر اتمام پروژه های بر زمین مانده و نیمه تمام داشت، خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی در طول دو سال به اندازه ۱۰ درصد تخت های بیمارستانی کل ۴۴ سال گذشته را احداث نمود و با مدیریت بحران برق، توانست کشور را از قطعی های گسترده برق عبور دهد.

حاج ابوالقاسم در ادامه تبیین دستاوردهای دولت آیت الله رئیسی، رکورد صادرات غیر نفتی ۵۳ میلیارد دلاری را گواهی روشن بر رویکرد ارزشمند اقتصادی ایشان دانست و اظهار داشت: کشورهای متخاصم نیز معترف به کارهای کارستان آیت الله رئیسی بودند.

وی پرتلاشی و تلاش بی وقفه در خدمت به کشور، مردم و اسلام را از ویژگی های بارز آیت الله رئیسی دانست و با تأکید بر این که ایشان هیچ روز تعطیلی نداشت و همواره در مسیر پیشرفت کشور و خدمت به مردم قدم بر می داشت، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان رئیس حمهور با کفایت و شایسته یاد نمودند؛ چرا که این دولت متفاوت با دولت های دیگر کار نموده است.

آیت الله رئیسی خستگی را خسته کرده بود

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر این که آیت الله رئیسی خستگی را خسته کرده بود، خاطرنشان کرد: رعایت نسبت به بیت المال، پرهیز از ریخت و پاش و اسراف برگرفته از روحیه پرتلاش ایشان در خدمت به مردم بود؛ هیچگاه آزردگی و تعنه های بدخواهان مانع تلاش شبانه روزی آیت الله رئیسی نشد.

وی با بیان این که آیت الله رئیسی همچون استادش شهید بهشتی مظلوم بود، خاطرنشان کرد: برخی با وارونه جلوه دادن، نقاط قوت ایشان را نقاط ضعف جلوه دادند؛ حتی برخی از کسانی که خود بانیان وضع موجودند، در وادی مطالبه گری افتاده اند و با این که در وادی ساخت مسکن خشت بر خشت نگذاشته بودند؛ از رویکرد میلیونی ساخت مسکن در این دولت انتقاد می‌کردند.

حاج ابوالقاسم با تأکید بر این که تورم ۶۰ درصدی در دولت آیت الله رئیسی به زیر ۴۰ درصد رسید، یادآور شد: برخی از خواص و حتی بعضی از دوستان تهمت های ناروایی را نصیب ایشان ساختند؛ ولی آزردگی از ناسپاسی ها، هیچ گاه مانع تلاش شبانه روزی شهید آیت الله رئیسی نشد.

خلوص نیت، صفا و اخلاص پایه محبوب دلها شدن آیت الله رئیسی بود

وی خلوص نیت، صفا و اخلاص را پایه محبوب دلها شدن آیت الله رئیسی و ایستادگی بر روی اصول انقلاب بر پایه آیات نورانی قرآن را از ویژگی های ایشان دانست و اظهار داشت: آیت الله رئیسی با عمل به آیه شریفه « أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ» با صلابت در مقابل صهیونیست ها ایستادگی نمود؛ عملیات وعده صادق مدیون پیگیری های مجدانه آیت الله رئیسی از نیروهای مسلح است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر به حمایت های جانانه آیت الله رئیسی از فلسطین و تأکید ایشان بر ارزش های اصیل انقلاب اشاره نمود و خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی همواره خود را سرباز ولایت می دانستند؛ جلسه ای نبود که ایشان چند مرتبه از رهبر معظم انقلاب تجمید و یاد نکنند.

وی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب امروز داغدار شده و یکی از سرداران مهم خود را از دست دادند، تصریح کرد: آیت الله رئیسی دلداده خدا و اهل بیت علیهم السلام بود؛ نمازهای ایشان همواره با بکاه همراه بود و اشک پهنای صورتش را پر می نمود؛ اگر اشک های شبانه ایشان نبود، هیچ گاه تلاش ها و قدرت پیگیری های طول روز محقق نمی شد.

آیت الله رئیسی امروز میهمان امام رضا علیه السلام است

حاج ابوالقاسم در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر این که در سالروز ولادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام، آیت الله رئیسی امروز میهمان این امام همام هستند، خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی همواره عنوان خادم الرضایی را افتخاری بزرگ می دانست و آن را در وادی خدمت به محرومان به کار می‌بست.