به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در آیین سیاه‌پوشی حرم مطهر و شهر مقدس قم که با حضور خادمان حرم مطهر، مسئولان شهری و کارکنان خدوم شهرداری در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) در باره جایگاه شیعه و ارتباطشان با اهل‌بیت (ع) اظهار کرد: حضرت می‌فرمایند شیعیان ما از طینت ما آفریده شدند و خمیره وجودشان با آب ولایت ما عجین شده است.

 وی آمیخته‌شدن سرشت شیعیان با ولایت اهل‌بیت را از افتخارات شیعه دانست و گفت: نتیجه شدت اتصال به اهل‌بیت این است که زندگی خود را مطابق با زندگی اهل‌بیت تنظیم می‌کنند و در شادی اهل‌بیت شاد و در غم و اندوه اهل‌بیت غمگین هستند.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت حوادث غم‌باری مانند رحلت پیامبر (ص)، انحراف مسیر ولایت و شهادت حضرت زهرا (س) و اهل‌بیت (ع) را سبب غم و اندوه اهل‌بیت دانست و افزود: در رأس مصیبت‌هایی که باعث حزن اهل‌بیت (ع) شده است شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است که روایات صریحی دراین‌رابطه بیان شده و مصیبتی بزرگ برای اهل‌بیت (ع) اتفاق افتاده است.

 وی با تأکید بر اینکه شاخص و ملاک غم و شادی شیعیان به اهل‌بیت گره‌خورده است، افزود: امام هشتم در روایتی می‌فرمایند حتی در جاهلیت هم مردم برای ماه محرم احترام قائل بودند و از جنگ و دعوا پرهیز می‌کردند؛ ولی امت پیامبر که با تعالیم متعالی اسلام آشنا شده بودند حرمت این ماه را نگه نداشتند و اهل‌بیت و ذریه پیامبر خود را در این ماه به شهادت رساندند و ناموس پیامبر را به اسارت بردند و اموالشان را غارت کردند.

 آیت‌الله سعیدی با اشاره به سنگینی این مصیبت بر قلب امام هشتم (ع) گفت: حضرت فرمودند ای پسر شبیب در هر موقعیتی که خواستی گریه کنی بر مصیبت امام حسین (ع) گریه کن؛ بنابراین ما با سیاه‌پوش کردن درودیوار شهر و عزاداری خود برای امام حسین (ع) خود را در غم اهل‌بیت شریک می‌کنیم و نشان می‌دهیم که ما با اهل‌بیت (ع) هستیم .

 وی با بیان اینکه انتخابات هم باید جلوه‌ای از اتحاد و اتصال ما با اهل‌بیت (ع) باشد، خاطرنشان کرد: مردم به شخصیت اصلحی که به خدا و اهل‌بیت نزدیک است و به احیای ارزش‌های دینی اهمیت می‌دهد و به کفار و دشمنان امید نبسته است رأی می‌دهند.