کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» طی مراسمی در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها مراسم رونمایی از کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» ظهر امروز با حضور جمعی از نویسندگان و فرهیختگان در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) برگزار شد.
در ابتدای این مراسم احمد جمراسی مؤلف کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» با تاکید بر اینکه بایستی به مناطق تاریخی به صورت گسترده‌تر پرداخته شود، مطرح کرد: در این کتاب به مباحث فرهنگی، اجتماعی و تاریخی فراهان پرداخته شده است.
همچنین مدیر فرهنگی هنری آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) با بیان اینکه نقطه قوت کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» پرداختن به شهدا و شرح حال آنها در فصل بیست و چهارم است، عنوان کرد: آثاری که در عرصه‌های مختلف نوشته می‌شود باید ارزشمند و کاربردی باشد تا بتواند نظر مخاطبان را به سمت خود جلب کند.
لازم به ذکر است، کتاب نخست احمد جمراسی در مورد «پیشنیه مردم‌‌شناسی استان قم» بوده که در حوزه تاریخ محلی، صایفه‌های مختلف استان قم را مورد بررسی قرار داده است.
انتهای پیام/۱۱۵