مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) گفت: ارائه اینترنت با کیفیت مطلوب برای رسانه‌ها انجام شده است و همچنین ارائه سرویس اینترنت رایگان به هزار نفر از زائرین به صورت روزانه انجام می‌شود که تا کنون ۱۰ هزار نفر از این سرویس استفاده کرده‌اند.

سعید سیاهلویی در گفت‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، با اشاره به وظایف کلی مجموعه فناوری اطلاعات در موکب آستان کریمه اهل بیت(س) اظهار کرد: باتوجه به اهمیت بالای تامین بسترهای ارتباطی برای زائران، رسانه‌ها، خادمین و مسئولین موکب، مهمترین وظیفه واحد فناوری تامین اینترنت برای تمام موکب است که این اقدام شامل دو بخش تامین اولیه اینترنت و ارائه خدمات مورد نیاز برای سه گروه زائرین، خادمین و رسانه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی حوزه فناوری اطلاعات در موضوعات پشتیبانی، اصلاح مشکلات احتمالی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و تامین پرینترهای مورد نیاز نیز دنبال شده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بخشی از مسؤولان آستان مقدس بیش از دو هفته در موکب این حضرت خدمت می‌کنند لازم است ارتباطات اداری خود را با قم حفظ کنند تا فعالیت‌های معمول و روزانه آستان با مشکل روبرو نشود و این رسالت بر عهده واحد فناوری است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) گفت: دو مگابایت پهنای باند و ۱۰ مگابایت نیز با خط اشتراکی ویژه ایجاد کرده و حداقل‌های مورد نیاز موکب را فراهم ساخته‌ایم.

سیاهلویی با اشاره به اینکه امسال ساختمان سازی‌های انجام شده از لحاظ امنیت تجهیزات شرایط مطلوب‌تری را به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: استفاده از ساندویچ پنل‌های فلزی در ساخت و ساز دیوارها به دلیل عایق بودن در برابر امواج رادیویی مشکلاتی به وجود آورد که نیروهای واحد فناوری اطلاعات مجبور به نصب تجهیزات متفاوت در هر محل شده‌اند.

وی با بیان اینکه امسال مخاطبین واحد فناوری اطلاعات افزایش یافته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال تجهیزات بیشتری پیش‌بینی شده بود اما به دلیل افزایش مخاطبین باز هم با کمبود امکانات مواجه شدیم که بخشی از تجهیزات از کربلا خریداری و بخشی از ایران به صورت امانی تحویل گرفته شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با بیان اینکه مهمترین فعالیت واحد فناوری اطلاعات پشتیبانی از اینترنت مورد نیاز به صورت شبانه‌روزی است، مطرح کرد: ارائه اینترنت با کیفیت مطلوب برای رسانه‌ها انجام شده است و به صورت شبانه‌روزی نیز ارائه خدمات اینترنتی به بیش از ۳۰۰ نفر از خادمین و مسؤولان موکب و همچنین ارائه سرویس اینترنت رایگان ۱۵ دقیقه‌ای به هزار نفر از زائرین به صورت روزانه انجام می‌شود که تا کنون ۱۰ هزار نفر از این سرویس استفاده کرده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: برای سال آینده نزدیک به ۵۰ میلیون تومان باید در نظر گرفته شود که ۳۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات حرفه‌ای و ۲۰ میلیون تومان نیز برای پهنای باند نیاز است. با تجهیزات حرفه‌ای می‌توان اینترنت را در سطح بسیار گسترده‌تر به عموم زائران ارائه داد و با توجه به مطالبه بسیار گسترده مردم و نیاز شدید زائران به ارتباطات، این کار از ضروری‌ترین اقدامات به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/۱۱۵