به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، نخستین نشست مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم صبح پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۱ در پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) برگزار و در حاشیه این مراسم از برخی از کتابداران و فعالان عرصه کتاب تجلیل می‌شود.

گفتی است، آستان مقدس کریمه اهل بیت(س)، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در راستای برگزاری این نشست مشارکت خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله رضا استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه و جمعی از مسؤولان استانی و ملی در این همایش حضور می‌یابند و برخی از کتاب‌های جدید تخصصی را رونمایی می‌کنند.

همچنین، علما، نویسندگان، پژوهشگران، کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی از جمله دیگر مهمانان نخستین نشست مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم خواهند بود.

لازم به ذکر است، مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم با حضور نمایندگانی از ۵۰ کتابخانه خصوصی و عمومی به منظور افزایش تعاملات و ارائه خدمات مطلوب‌تر تشکیل شده است.(p2)