به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران موکب اهالی قم‌المقدسه با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به تعامل میان اعتاب مقدس تاکید ویژه دارند، اظهار کرد: در آخرین نشست تولیت‌های آستان‌های مقدس در کاظمین تعامل میان آستان‌ها را با برگزاری جلسات مختلف دنبال کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه ایرانی‌ها نیز خدمات مطلوبی را در اربعین حسینی به زائران ارائه داده‌اند، تصریح کرد: در حماسه اربعین و مناسبت‌های مختلف باید حرمت میزبانی عراقی‌ها را حفظ کنیم چراکه سرزمین عراق به آن‌ها متعلق است و سبک کار عراقی‌ها متفاوت است.

تولیت حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد: برای نیمه شعبان باید یک کار ویژه فرهنگی دنبال شود تا در نیمه شعبان امسال بتوانیم به یک نتیجه متفاوت برسیم، اختصاص مکانی بزرگ برای توسعه فعالیت‌ها و استفاده از ظرفیت مجموعه‌های مختلف می‌تواند این هدف را تحقق بخشد.

وی تحقق اهداف فرهنگی ویژه در نیمه شعبان را نیازمند گذشت و کلان‌نگری دانست و مطرح کرد: باید یک کار جامع با عنوان فراگیر دنبال شود تا همگان زیر این عنوان گردهم آیند.

آیت‌الله سعیدی یادآور شد: اگر به مسائل نظام نگاه کلان داشته باشیم و توجه کنیم که قم نگین درخشان است می‌توانیم این شهر را در عرصه‌های مختلف به جایگاه اصلی آن برسانیم.(p1)