به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام سید احمد مشرف شامگاه پنجشنبه در همایش طوبی کرامت که به‌منظور تجلیل از قرآن آموزان نخبه که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر برگزار شد به ارائه گزارش از فعالیت مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر پرداخت و اظهار داشت: مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر در بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تأسیس‌شده است.

مدیر قرآن و عترت آستان مقدس با اشاره به آمار قرآن آموزان رشته قرائت قرآن کریم حرم مطهر، ابراز داشت: مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر تا امروز ۱۸ هزار قرآن آموز را در این رشته تربیت‌کرده است.

حجت‌الاسلام مشرف با اشاره به آمار قرآن آموزان رشته قرآن و حدیث، عنوان داشت: ۱۰ هزار قرآن آموز در این مرکز در این رشته تحصیل و بیش از پانصد نفر موفق به حفظ قرآن کریم شدند.

مدیر قرآن و عترت آستان مقدس رشته معارف قرآن و حدیث را یکی از رشته های محوری مرکز قرآن و حدیث عنوان کرد و گفت: تا امروز ۱۷ هزار و پانصد قرآن آموز در این دوره شرکت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام مشرف بابیان این‌که ۴۵ هزار قرآن آموز تابه‌حال در این مرکز تحصیل‌کرده‌اند، ابراز داشت: یکی از محورهای مهم فعالیت در این مرکز آموزش تربیت محور قرآن کریم بوده است.

وی با اشاره به بسته‌های آموزشی و تربیتی این مرکز اظهار داشت: آموزش مفهوم محور از دیگر اهداف تعیین‌کننده این مرکز قرآنی حرم مطهر است.(p2)