به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، امسال نیز همانند سال‌های گذشته موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به‌منظور ارائه خدمات رفاهی، درمانی و فرهنگی به زائران پیاده‌روی اربعین حسینی در عمود ۱۰۸۰ مسیر نجف به کربلا برپا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، گروهی از خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) در موکب این آستان مستقر خواهند شد که نخستین گروه متشکل از ۳۵ خادم به منظور فراهم‌سازی بسترهای مورد نیاز و انجام هماهنگی‌های لازم از عصر روز جمعه در قالب یک دستگاه اتوبوس بعد از زیارت مضجع شریف بانوی کرامت و بدرقه معاونان آستان مقدس به کشور عراق اعزام شدند.

مراسم اصلی بدرقه خادمان موکب حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها نیز روز یکشنبه ۲۲ مهرماه با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) و امام‌جمعه قم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، خادمان موکب آستان مقدس بانوی کرامت در کشور عراق ابتدا با حضور در آستان های مقدس معصومین، اذن خادمی می گیرند و خدمات‌رسانی به زائران را از تاریخ ۲۸ مهرماه آغاز خواهد شد که این فعالیت آن‌ها تا هفتم آبان‌ماه نیز ادامه خواهد داشت.(p3)