به گزارش پایگاه خبری حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در مراسم آغاز رزمایش «همدلی و احسان» که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارهای خیر در حرم اهل بیت(ع) تعطیل بردار نیست.
وی با اشاره به غربت حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها در روزهایی کرونایی تصریح کرد: امسال با وجود بسته بودن درب‌های حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) به علت شرایط پیش‌آمده، از توجه مردم به این مکان مقدس کاسته نشده است و کارهای خیر در این حرم و دیگر اماکن مقدس نیز تعطیل نمی‌شود.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ترجیح دادند رزمایش همدلی و احسان از حرم مطهر آغاز شود، گفت: حرم اهل‌بیت(ع) محل امن و امید مردم است و رسانه های معاند خارجی باید بدانند حرم‌ها چه تعطیل باشند و چه باز، مردم باب خیر و صراط مستقیم را فراموش نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در ایام رحلت ام‌المؤمنین حضرت خدیجه(س) و میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام قرار داریم، افزود: این دو شخصیت در سخت‌ترین شرایط زندگی خود احسان و کمک به دین را فراموش نکردند.
آیت‌الله سعیدی مطرح کرد: حضرت خدیجه(س) هر چه داشت به پای دین و پیامبر اسلام(ص) ریخت و امام حسن علیه‌السلام نیز همیشه منزلشان برای زائران مدینه‌النبی باز بود و کاری که ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام می‌دهد کاری الهی و در مسیر کارهای اهل‌بیت(ع) است.
وی با اشاره به آیه شریفه «تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى» خاطرنشان کرد: در این آیه بر سه شاخص تعاون و همکاری، انجام کار خیر و نیت خالص داشتن در انجام امور خیر تأکید شده است.
نماینده ولی فقیه در استان قم گفت: هیچ کار بزرگی بدون تعاون صورت نمی‌گیرد و این تعاون باید بر اساس خیر باشد و اگر اینچنین نباشد نتیجه آن داعش و دیگر گروه‌های خرابکار می‌شود و خود کار خیر هم باید بر اساس تقوای الهی و ترس از خدا باشد و اگر اینچنین نباشد مورد رضایت خداوند متعال نیست.
وی خاطرنشان کرد: ما از همه افرادی که در سراسر کشور ایران اسلامی در این روزها با تلاش و جهادشان از پزشکان، پرستاران، مسؤولان، جهادگران و همه دست‌اندرکاران که عاشقانه و مخلصانه تعاون بر برّ و تقوا دارند تشکر می‌کنیم و امیدواریم خداوند از آن‌ها قبول کند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها افزود: این‌ها نشان دهنده زندگی مهدوی و ولایی و زندگی بر اساس روش اهل‌بیت(ع) است و به امید خدا زمینه‌ساز ظهور و حکومت امام مهدی(عج) خواهد بود.