به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، در همایش بزرگ فداها ابوها که به همت کانون خدمت بانوان آستان قدس رضوی در استان قم و مشارکت کانون‌های خدمت رضوی خانواده و شهدا در سالن غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، از دختران نمونه رضوی با اهدای لوح سپاس و متبرکات رضوی تقدیر شد.

حجت‌الاسلام سید محمد باقر تکیه‌ای، دبیر کانون‌های خدمت آستان قدس رضوی استان قم در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش، ارج‌گذاری به بانوان و دختران نمونه رضوی را مهم دانست و افزود، دختران، نقش به سزایی در حرکت جامعه به سوی مدینه فاضله دارند و دیگران را به این باور می‌رسانند که اسلام جایگاه ویژه‌ای برای آنان قائل است.

وی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها را به عنوان نمونه بارزی از دختر رضوی معرفی کرد و افزود: ایشان تربیت یافته مکتب خاندان امامت و به ویژه امام رضا علیه‌السلام است، تا جایی که مقام علم و فضائل معنوی این بانوی کریمه، ایشان را به جایگاهی رساند که ملقب به لقب فداها ابوها از سوی پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم علیه‌السلام شدند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی آستان قدس رضوی در استان قم، پیروی از مکتب معصومین(ع) را هدایت بخش و چراغ راه حرکت جامعه دانست و افزود: به هر میزانی که به تعالیم اسلام عزیز و ائمه معصومین(ع) توجه و در زندگی به کار بسته شود، شاهد هدایت و ترقی معنوی جامعه خواهیم بود.

تکیه‌ای هدف از برگزاری این همایش را تبیین جایگاه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به عنوان اسوه دختران و ارج‌نهادن به جایگاه دختر در خانواده ذکر کرد.

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی بانوان ماه مبارک رمضان، تقدیر از بانوان رضوی مدافع سلامت و معرفی بانوان فعال در عرصه‌های خدمت رضوی از دیگر بخش‌های این همایش امام رضایی بود.

حضور خادمان اعزامی حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در قالب کاروان «زیر سایه خورشید» و اهتزاز پرچم متبرک گنبد مطهر امام رضا(ع) در این مراسم، شکوه و جلوه معنوی ویژه‌ای به این همایش داد.

همچنین در این مراسم، نوجوانان گروه سرود انصارالحجه قم، با اجرای سرود، میلاد مسعود امام رضا علیه‌السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها را به پیشگاه نورانی امام زمان(عج) و شیعیان آن حضرت تبریک گفتند.