به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، گفت‌وگوی دوستانه حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی با تعدادی از جوانان با موضوع «امکان و یا انکار ملاقات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه» در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

رفیعی در این گفت‌وگو با معرفی کتاب دانشنامه امام مهدی عجل الله فرجه که توسط انتشارات دانشگاه قرآن و حدیث در ۹ جلد به چاپ رسیده است گفت: در جلد ۵ این کتاب به بحث ملاقات با امام زمان(عج) پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه امام زمان زنده هستند و در میان مردم زندگی می کنند و ملاقات با ایشان در زمان غیبت کبری از نظر عقلی امکان دارد، افزود: از نظر نقلی هم در کتاب کافی در روایتی آمده است که در غیبت کبری کسی از جای امام خبر ندارد مگر خواص اولیاء خدا، بنابراین ملاقات با ایشان امکان دارد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: به قدری نقل‌های فراوان از ملاقات بزرگان با امام زمان وجود دارد که قابل انکار نیست و آیت الله نهاوندی در کتاب «العبقری الحسان» هفت نوع ملاقات با امام زمان را که صورت گرفته با ذکر مستندات آن بیان کرده است.

وی بیان کرد: اینکه فرموده‌اند اگر کسی ادعای ملاقات با امام زمان را کرد، او را تکذیب کنید به خاطر این است که برخی از افراد برای منافع شخصی خود از این جریان سوء استفاده نکنند.

این گفت‌وگوی دوستانه همزمان با سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم در حرم مطهر این حضرت انجام گرفت و به صورت مستقیم از اینستاگرام آستان مقدس منعکس شد.

لازم به ذکر است که این نشست از سلسله گفت‌وگوهای دوستانه حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با جوانان پیرامون مسائل و شبهات روز است که به صورت زنده از صفحات این استاد حوزه علمیه در شبکه‌های اجتماعی منعکس می‌شود.