به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در پیامی با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه و سنگدلانه شهید محسن فخری زاده، شهادت این دانشمند هسته ای ایران را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده ایشان، جامعه علمی کشور و مردم شهید پرور شهر مقدس قم تبریک و تسلیت گفت.

متن بیانیه به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

منَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

ترور ناجوانمردانه و سنگدلانه‌ی دانشمند پرافتخار و راهبردی جهان اسلام، شهید دکتر محسن فخری زاده (رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع) که دستاوردهای شگرفی در زمینه های هسته‌ای، مقابله با بیماری کرونا و عرصه های دفاعی، موشکی و… داشت و به اذعان دشمنان، جزو قدرتمندترین افراد جهان به شمار می‌رفت، موجی از اندوه همراه با خشم از عاملان این اقدام وحشیانه را به همراه داشت.

آن شهید بزرگوار که به حق شخصیتی چون حاج قاسم سلیمانی در عرصه علم و دانش داشت، عمر پر برکت خود را در راه دفاع از انقلاب و اقتدار ایران اسلامی گذراند و شهادتش در آستانه سالگرد عروج آن سردار بزرگ، داغی مضاعف بر قلب‌ها نهاد.

بی تردید اینگونه جنایات غیر انسانی بیانگر به بن بست رسیدن توطئه‌های استکبار جهانی و مولود نامشروعش رژیم منحوس صهیونیستی است (که گویا مدتی قبل نام این دانشمند مخلص و متقی را بر زبان نحسشان جاری کرده بودند) و یقینا با این اقدام ددمنشانه، به یاری خداوند قهار، اضمحلال و نابودی خود را نزدیک تر ساختند.

اینجانب ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت این بزرگ مرد خدوم، به محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی، خانواده ایشان، جامعه علمی کشور و مردم شهید پرور شهر کریمه اهل بیت(س) برای آن شهید والامقام علو درجات را از خداوند متعال مسئلت دارم.

در پایان از مسئولان امنیتی کشور، قاطعانه می‌خواهم که قبل از وقوع چنین حوادث تأسف بار، حلقه‌های حفاظتی از اینگونه شخصیت های سرمایه ای نظام را بیشتر، قویتر و فنی‌تر نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان مقدس قم

سید محمد سعیدی