به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و آغاز دهه کرامت بانوان کرمانی در حرم مطهر به پخت نان سنتی کرمان و توزیع آن در میان زائران می‌پردازند.

یکی از افراد این گروه در گفت‌وگویی اظهار کرد: نزدیک به ۴۰ سال است که این گروه تشکیل شده است و به صورت داوطلبانه در شهرهای مقدس قم و مشهد و حتی کربلا و نجف به پخت نان سنتی با هزینه خودشان و توزیع آن در میان زائران اهل بیت(ع) اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه پخت نان در هوای گرم در کنار آتش کار بسیار سختی است، گفت: تنها اشتیاق خدمت به اهل بیت(ع) است که به این بانوان نیرو می‌دهد تا با بتوانند هزینه‌های خود به شهرهای زیارتی بروند و به زائران خدمت کنند.

سرپرست گروه جهادی پخت نان ادامه داد: امسال برای اولین بار در داخل حرم حضرت معصومه سلام الله علیها بیش از ۱۰۰ بانوی نانوا ۲۴ کیسه آرد در روز که حدود ۵ هزار قرص نان سنتی روغنی کرمان می‌شود را پخته و علاوه بر توزیع صلواتی در میان زائران به مهمانسرای حضرت معصومه سلام الله علیها برای توزیع بین زائران اهدا کردند.

وی اخلاص را مهمترین عامل گسترش این کار به شهرهای زیارتی مختلف دانست و افزود: هر جا اخلاص در کارها وجود داشته باشد و جهادی کار کنیم می توانیم مشکلات را برطرف کنیم زیرا ما هرچه داریم از عنایت خداوند و به واسطه اهل بیت (ع) است.

گفتنی است این گروه جهادی در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر بانوی کرامت جنب ورودی کتابخانه فاطمی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به پخت نان مشغول هستند.

عکاس: صحفی