به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مراسم اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با حضور آیت الله سیدمحمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

مجید ملکشاهی مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) در این مراسم با بیان اینکه در کمیته امداد ۱۲۰ خدمت اجتماعی در اختیار خانواده ها قرار می گیرد، اظهار کرد: در سال جاری با هدف تقویت بنیان خانواده اهدای حدود ۵۰ هزار جهیزیه به زوج های جوان به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه زوج های جوان بیش از هر خدمت دیگری نیازمند شغل هستند، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) با رویکرد آموزشی به دنبال این است که شرایط بهتری را برای خانواده ها فراهم کند تا با مهارت آموزی بتوانند به اشتغال مناسب دست پیدا کنند.


مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: در بحث اشتغال دو کلید واژه سن و شغل را مورد نظر قرار داده‌ایم به این معنی که سن بالا را نه به مفهوم خمودگی و از کار افتادگی بلکه به مفهوم تجربه بالا می‌شناسیم و شغل را به معنی توانمندسازی خانواده‌ها از جمله خانواده‌های سالمند برای تأمین معیشتشان می‌دانیم.

در ادامه محسن مسعودیان‌راد مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: هر جهیزیه شامل ۵ قلم کالا از جمله یخچال فریزر، ماشین لباسشویی اتوماتیک، تلویزیون ال ای دی، اجاق گاز و جارو برقی به ارزش حدودی ۲۴ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اهمیت امر ازدواج در حل مشکلات جوانان گفت: ما باید به نقش مشاوره‌های ازدواج بیشتر توجه کنیم و آموزش‌های لازم را به زوج‌های جوان ارائه دهیم و برای هر خدمتی که به خانواده‌ها می‌دهیم یک پیوست مشاوره‌ای و فرهنگی هم داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم همچنین اشتغال را از دغدغه‌های اصلی جوانان برای تشکیل زندگی دانست و گفت: کمیته امداد معتقد است باید با همکاری دیگر نهادهای خیریه استان برای تمام زوج‌های جوان استان مشاوره اشتغال را به صورت رایگان بدهد و برای هر کسی که بتواند اشتغالی را فراهم کند تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات را اختصاص دهد.