به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، جمعی از سفیران کریمه اهل بیت(س) که در ایام معصومیه در استان های مختلف حضور داشتند با همراه حجت الاسلام والمسلمین احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت با آیت الله سعیدی دیدار کردند.

آیت الله سعیدی در این دیدار بر تأثیرگذاری و ادامه هرچه باشکوه‌تر حرکت فرهنگی سفیران کریمه تأکید و اظهار کرد: ما موظفیم اهل بیت(ع) را بشناسیم و به مردم بشناسانیم بنابراین اگر چه که از احوالات شخصی حضرت معصومه سلام الله علیها اطلاعی نداریم ولی از احوالات شخصیتی ایشان اطلاعات زیادی داریم و باید مردم را با شخصیت این بانوی نمونه در اسلام آشنا کنیم.

وی با اشاره به شخصیت علمی حضرت معصومه سلام الله علیها در دوران طفولیت و صبر و تحمل ایشان در برابر دستگاه جبار عباسی، ادامه داد: تحمل دوری و تبعید برادرشان امام رضا علیه السلام، هجرت از مدینه به ایران با اجازه ایشان، مجاهدت در راه خدا و پافشاری بر مواضع اصلی اهل بیت(ع) با حفظ عفاف و حجاب و حدود یک زن مسلمان از جمله ویژگی های برجسته حضرت معصومه سلام الله علیها است.

نماینده ولی فقیه در استان قم افزود: سفیران کریمه باید قبل از هر سفر مطالعات مقدماتی و دوره های آموزشی داشته باشند تا ضمن فراگیری این معارف بتوانند معرفت به حضرت پیدا کنند و این معرفت را به نقاط مختلف کشور منتقل کنند و هر نفر به تنهایی یک سفیر باشد.

وی سفیران کریمه را مصداق آیه «الذین یبلغون رسالات الله…» دانست و گفت: عملی که شما انجام می دهید یک کار تشریفاتی نیست بلکه ابلاغ رسالت الهی است که تکلیف همه ما است و از طرف دیگر شما مصداق افرادی هستید که خداوند می فرماید از خانه خود برای خدا مهاجرت می‌کنند و خدا هم یقینا عنایت خاص به این حرکت دارد.

سعیدی با بیان اینکه اعزام سفیران کریمه هرسال باید با یک موضوع و شعار باشد، گفت: هر سال یک خدمت جدید محور فعالیت سفیران کریمه در استان ها قرار بگیرد و سفیران کریمه هم نسبت به همان موضوع آموزش ببینند تا بتوانند معارف اهل بیت را به صورت سازمان یافته و منسجم به مردم منتقل کنند.

وی با اشاره بر لزوم هماهنگی با خیران هر استان و اعزام سفیران کریمه در ایام مناسبتی مربوط به حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: از جمله فعالیت های مفید سفیران کریمه می تواند پاسخگویی به شبهات حرم، زیارت و عفاف و حجاب، انجام زیارت نیابتی و گسترش نام و یاد اهل بیت(ع) در میان مردم در طول سال، نگاشتن کرامات اهل بیت و نقل و گسترش آن در میان جوامع و گره زدن دل‌های مردم با حضرت معصومه سلام الله علیها باشد که باید به این موارد دقت شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به اثرات فرهنگی حضور پرچم و خادمان کریمه اهل بیت(س) در مناطق مختلف ابراز کرد: این حضور باعث می‌شود که مردم نام‌های معصومه و رضا را برای فرزندان انتخاب کنند و خود این یک امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) در میان مردم است که وظیفه همه ما است.

در این دیدار برخی از سفیران کریمه و افرادی که در استان ها میزبانی سفیران کریمه را بر عهده داشتند به بیان گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته در ایام رحلت شهادت گونه حضرت معصومه سلام الله علیها پرداختند.