به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها،  حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی در سخنرانی شب جمعه حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به آغاز ماه مبارک رجب و برکات این ماه اظهار کرد: ملکی در آسمان هفتم است که به او داعی می‌گویند و وقتی ماه رجب وارد می شود آن ملک هر شب تا صبح ندا می دهد خوشا به حال افرادی که اهل ذکر هستند.

وی با بیان اینکه زبان ذاکر، قلب انسان را ذاکر می کند و اگر قلب انسان ذاکر شد دیگر چیزی انسان را به غفلت نمی کشاند، افزود: بالاترین ذکر نماز واجب، بعد نمازهای مستحبی، بعد قرائت قرآن و بعد ذکری بالاتری از صلوات بر محمد و آل محمد نیست و پس از آن استغفار و بعد اذکار دیگر است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: آن ملک داعی همینطور هر شب و صبح می گوید خوشا به حال افرادی که اهل اطاعت هستند؛ خداوند می‌گوید من مطیع کسی هستم که اطاعت من را بکند بنابراین اگر گرفتار هستیم معصیت را در زندگی خود کنار بگذاریم تا خدا مشکلات ما را حل کند.

وی با بیان اینکه خدا می‌گوید ماه، ماه من است و بنده، بنده من است و رحمتی که می‌خواهد نازل شود هم رحمت من است، گفت: خداوند می فرماید هر کسی در این ماه از من طلب مغفرت کند من می بخشمش، هر کسی از من طلب هدایت کند هدایتش می کنم، کسی در این ماه دعا کند اجابتش می کنم و اگر چیزی از من بخواهد عطا می‌کنم و سپس می فرماید این ماه را ریسمان بین خودم و بندگان خودم قرار دادم و هر کسی چنگ به این ریسمان بزند به من متصل می‌شود.

مؤمنی با بیان اینکه امشب شبی است که درهای رحمت الهی به سوی عباد به صورت ویژه باز است و خدا بندگانش را به صورت ویژه مورد عنایت قرار می‌دهد، افزود: امشب شب اجابت دعا و آمرزش گناه و شب آرزوها است یعنی طرح و درخواست از ما و اجابت از خدا است.

وی با بیان اینکه خود خدا فرموده است که برای ارتباط با من به وسایل متوسل شوید، گفت: امشب شب جمعه است و هیچ وسیله ای در این شب بهتر از توجه به اباعبدالله(ع) نیست و این توجه به سه صورت امکان پذیر است، اول با بردن نام امام حسین علیه السلام، دوم با سلام به اباعبدالله(ع) و سوم با گریه بر مصیبت ایشان که در هر سه مورد یقینا به من نگاه خواهند کرد و جواب ما را خواهند داد.