به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی در گفت و گویی اظهار کرد: موزه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در ایام نوروز ۱۴۰۱ هفت ویژه برنامه برای بازدیدکنندگان تدارک دیده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۴۰۱ زمان بازدید به ۱۰ ساعت افزایش یافته است، گفت: ارائه خدمات به بازدیدکنندگان از ۸ صبح تا ۱۸ عصر به صورت یکسره در طول ایام نوروز انجام خواهد شد و علاقه مندان می توانند در هر ساعت از روز که به حرم بانوی کرامت مشرف شدند از این موزه بازدید کنند.

رئیس اداره موزه فاطمی ادامه داد: راهنمایان و روایان موزه به طور ویژه برای بازدیدکنندگان گروهی و گردشگران خارجی، در ایام نوروز با چیدمان جدید محتواگرای موزه فاطمی، تالار عترت و عبرت را با رویکرد «جهاد تبیین» و با هدف دانش افزایی و عبرت آموزی از آثار تاریخی، معرفی می کنند.

وی افزود: برگزاری «مسابقه میراث کریمه ۳» با استفاده های مجازی و سامانه مسابقات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، از عید باستانی نوروز تا عید اسلامی فطر با اهدای جوایز و متبرکات فاطمی از دیگر برنامه های موزه فاطمی در نوروز است.

مشکاتی با اشاره به برگزاری مسابقه «هفت سین موزه‌ای» در ایام نوروز در موزه آستان مقدس بانوی کرامت، گفت: این مسابقه ویژه بازدیدکنندگان موزه فاطمی است و بازدید کنندگان باید با معرفی سین های موزه ای در فضای مجازی در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز و هدایای فرهنگی و متبرکات فاطمی بهره مند شوند.

وی افزود: برای نوروز ۱۴۰۱، از گنجینه آثار تاریخی و فرهنگی و همچنین متبرکات اهداشده از سوی عتبات عالیات و اماکن مقدس عراق در تالار عترت موزه فاطمی رونمایی شده است.

رئیس اداره موزه فاطمی نمایش گنجواره فصلی «هفت سین موزه ای» را از دیگر ویژه برنامه های نوروز ۱۴۰۱ موزه فاطمی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه و گالری آثار خوشنویسی کارگاه هنری موزه فاطمی با امکان خرید یا سفارش آثار هنری از سوی بازدیدکنندگان موزه فاطمی از دیگر برنامه‌های موزه فاطم در این ایام است.