به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیین ترتیل خوانی ماه مبارک رمضان در حرم مطهر بانوی کرامت مانند سال‌های گذشته در رده های مختلف سنی برگزار و از شبکه های ملی و استانی به صورت زنده پخش می شود.

آیین ترتیل خوانی عمومی حرم مطهر قم به همراه تفسیر قرآن کریم توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم با موضوع امت اسلامی هر روز رأس ساعت ۱۴:۳۰ با حضور مردم برگزار می شود و به صورت زنده از شبکه سه سیما، شبکه استانی نور، رادیو معارف و رادیو قم پخش می شود.

همچنین آیین ترتیل خوانی حافظان و جوانان هر روز بعد از نماز صبح در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار و از بسترهای مجازی منعکس می‌شود.

آیین ترتیل خوانی نوجوانان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها نیز هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار می شود و این مراسم نیز به صورت زنده از شبکه استانی نور پخش می شود.

آیین ترتیل خوانی ویژه بانوان نیز هم هر روز از ساعت ۱۱ صبح در شبستان نجمه خاتون با حضور ویژه بانوان برگزار می شود.

همچنین ویژه برنامه حلقات قرآنی «ضیافت نور» هر روز عصر از ساعت ۱۶ تا ۱۷ شامل تلاوت، ترتیل، تجوید نماز، صوت و لحن، حفظ و … با حضور اساتید و قاریان ممتاز برگزار خواهد شد.

محافل قرآنی شب‌های رمضان نیز هر شب ساعت ۲۱ با برنامه های متنوع و جذاب از جمله تلاوت، ترتیل، حفظ، مفاهیم و تفسیر، تواشیح و سرود، مسابقه و اهدای متبرکات فاطمی در صحن صاحب الزمان(عج) دنبال خواهد شد.