به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها،  آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار حجت الاسلام عرب پور سرپرست جدید ستاد اقامه نماز استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد اظهار کرد: نماز و روزه از تکالیفی هستند که در همه ادیان وجود داشته و فقط کیفیت و کمیت آن متفاوت بوده است بنابراین خداوند همیشه برای تسهیل این تکلیف بزرگ راه ها را باز کرده است.

 وی با اشاره به آیه ۴۱ سوره مبارکه حج، اقامه نماز را یکی از وظایف مهم کارگزاران و حاکمان دانست و گفت: در سیره و سخن اهل بیت(ع) هم به این مسأله تأکید فراوانی شده است و اوج آن هم در ماجرای کربلا بود که در مرئی و منظر دشمن اقامه نماز کردند تا بگویند که حتی به بهای از دست دادن چند نفر هم اقامه نماز باید نمود داشته باشد و باید برای اقامه نماز تا پای جان استقامت کرد.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه برخی از برنامه ها مقطعی و مناسبتی است، افزود: همانطور که دشمنان برای کارهای زشت خود ریل گذاری می کنند ماهم باید برای کارهای خیر خود ریل گذاری کنیم تا امور خیر استمرار داشته باشد و افرادی که بعد هم می آیند این ریل ها را به هم نزنند و هر مسئولی که می آید مکمل و متمم مسؤول قبل باشد.

وی با بیان اینکه برای رواج نماز باید نمازهای متنوع و متناسب با اصناف، اشخاص و موقعیت ها برگزار شود، گفت: در برخی موارد تعدد نماز جماعت خوب نیست ولی در برخی جاها خوب است که نمازهای متنوع و متعدد برگزار شود زیرا برای کسبه ای که می خواهند نماز بخواند نمی‌شود نماز را طول داد و بیان احکام داشت.

سعیدی با اشاره به لزوم همکاری ستاد اقامه نماز با قرارگاه ۱۹ دی، نتیجه اقدامات هر دو مجموعه را بازدارندگی از فحشاء و منکرات دانست و گفت: طرح ها و برنامه ها باید هم در بیان و تبلیغ و هم در عمل و اجرا اولویت بندی شود زیرا اجرای همه برنامه ها در یک زمان امکان ندارد و بیان همه طرح ها هم ممکن است باعث موضع گیری برخی افراد شود.

وی با بیان اینکه طرح ها باید قدم به قدم انجام شود، گفت: در قرآن بیان شده است که شیطان قدم به قدم جلو می آید بنابراین ما هم باید در مقابل شیطان قدم به قدم نسبت به اهداف خود حرکت کنیم و بدانیم که اگر نیت های ما خدایی باشد خداوند هم کمک می کند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت تصریح کرد: برخی افراد اول پر از صدا و تبلیغات هستند ولی کم کم که وارد کار می شوند سر و صدایشان فروکش می کند و همان رویه سابق را ادامه می‌دهند ولی اگر قدم به قدم پیش برویم و کارها را آرام و بدون جنجال پیش ببریم کارها بهتر پیش می رود بنابراین این طور نباشد که بخواهیم ثابت کنیم من آمدم و وضعیت فرق کرده است.

وی با تأکید بر اینکه همه کارها در اختیار شما نیست بلکه شما باید مقدمات را فراهم کنید، خاطرنشان کرد: هماهنطور که خدا در اقامه نماز اجبار نکرده و با تشویق و تهدید مردم را به نماز دعوت کرده نباید جوری باشد که مانند برخی کشورهای مسلمان کسبه به اجبار تعطیل کنند زیرا این کار نیت ها را خراب می کند و اقامه نماز این نیست.