به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، علمای برجسته ایالت بنگال به ریاست «مولانا صدیق‌‌الله چودهری» وزیر آموزش همگانی و خدمات کتابخانه‌ای ایالت بنگال کشور هندوستان امروز به شهر مقدس قم سفر کرده و به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها مشرف شدند.

این افراد در دفتر امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت، با ابوالقاسم مقیمی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم و جمعی از مسئولان اداره امور بین‌الملل آستان قم دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار در رابطه با موضوعاتی از جمله تاکید بر اشتراکات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان، تقریب مذاهب، اتصال دو ملت با تاکید بر مشترکات دینی که باعث پیوند دو ملت ایران و هند می شود، گفت‌وگو شد. 

همچنین در این جلسه، ضمن معرفی اماکن زیارتی و گردشگری استان قم به ویژه حرم مطهر بانوی کرامت، توانمندی‌ها و ظرفیت های استان در بخش های گوناگون تشریح شد. 

مولانا صدیق‌‌الله چودهری وزیر آموزش همگانی و خدمات کتابخانه‌ای ایالت بنگال کشور هندوستان نیز در این جلسه، با اشاره به حب اهل بیت علیه‌السلام میان مسلمانان این کشور و عرض ارادت آنان به ائمه اطهار علیهم‌السلام، بر گسترش روابط دو کشور که موجب شناخت بیشتر و درست‌تر از کشور ایران در بین مسلمانان کشور هند می شود، تاکید کرد. 

بر اساس این گزارش، پس از حدود ۱۵ سال برای نخستین بار از سوی علمای هندوستان در این سطح بازدیدی از قم صورت گرفته است.