به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی شامگاه شنبه، در سالن امام خامنه ای حرم مطهر در جمع خادمان حافظان حریم حرم که در عرصه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می کنند، اظهار کرد: عمل به محتوای واقعه غدیر که همان ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام بود به نفع جامعه بشریت بود و اگر به آن عمل می شد بسیاری از مشکلات بشریت حل می شد.

وی با بیان اینکه خداوند انسان را مختار آفریده، از این رو تحت تأثیر تبلیغات و افراد با نفوذ قرار می گیرد، افزود: در این عالم هر کس که بتواند با کمک خداوند و یاری مردم هدفش را پیش ببرد، موفق است و اگر عرصه را خالی کنند شیطان با رفتار، روش و تبلیغات خود فساد را گسترش می دهد.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با اشاره به سالروز کشتار مردم متدین مشهد در اعتراض به قانون کشف حجاب در مسجد گوهرشاد به دست رضا خان مفسد گفت: با ایجاد نظام مقدس جمهوری اسلامی جلوی کشف حجاب گرفته شد ولی دشمن از پا ننشسته و رویارویی حق و باطل تا زمانی که خداوند وجود مقدس امام زمان عجل الله فرجه الشریف را برساند همیشگی است.

وی با بیان اینکه امسال مزدوران و تبلیغات‌چیان دشمن در نظر گرفته بودند که روز کشتار مردم مشهد در اعتراض به کشف حجاب رضا خان را روز کشف حجاب دیگری اعلام کنند، افزود: تبلیغات مفصلی انجام شد و یک عده عوامل نادان و یا مغرض و منحرف با دشمنان هم صدا شدند و می خواستند این برنامه را اجرا کنند که با هوشیاری مردم موفق نشدند.

غیرتمندان هرگز اجازه کشف حجاب دیگری را نمی دهند

سعیدی با بیان اینکه مردم غیرتمند ما هرگز اجازه کشف حجاب دیگری را نمی دهند و برای حفظ دین، شرف و ناموسشان ایستاده اند، گفت: این حرکت دشمن در عین حال که کار فساد انگیزی بود یک تذکر و هشدار برای همه مردم متدین بود که باید مراقب باشیم که دشمن نخوابیده و در فکر دسیسه است.

وی با بیان این که دشمن در فکر این است که باب کشف حجاب را در مساجد و حرم ها باز کند، گفت: دشمنان روز به روز با اشکال مختلف حتی با تحریک برخی مسئولان برای اینکه در برابر این واجب الهی بی تفاوت باشند و اظهاراتی کنند که بر خلاف قرآن کریم و اصل دین باشد، برای کشف حجاب مردم تلاش می‌کنند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت ادامه داد: غرض دشمنان فقط برداشتن روسری از سر زنان نیست بلکه مرحله به مرحله به دنبال نفوذ در جامعه اسلامی هستند تا جایی که هیچ ارزشی برای جامعه اهمیت نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه رفتن به سوی فساد حد ندارد و دشمنان از ایجاد فساد و برانگیختن شهوات مردم سیر نمی‌شوند، گفت: دشمن برای این که کشوری پیشرفت نکند و به علم دست پیدا نکند آموزش ها را جوری تنظیم می کنند که در مدارس انسان متدین تربیت نشود.

گسترش شهوات یکی از راه های جلوگیری از ترقی امت ها است

سعیدی گسترش شهوات و فساد در میان مردم را یکی از راه های جلوگیری از ترقی امت ها دانست و گفت: مردم و مسئولان ما به ویژه بعد از تشکیل دولت سیزدهم به این هدف دشمن آگاه هستند و مقابل آن ایستادگی می کنند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم که خود را پیرو آن می دانیم می فرماید اگر مؤمنان امکاناتی پیدا کردند نماز را بر پا می کنند و زکات را می پردازند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند، گفت: ما به چند دلیل باید به این آیه اهتمام بورزیم  که اولین آن وجوب شکر منعم است.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه عقل حکم می کند که اگر خداوند نعمتی را به ما داد باید شکرش را به جا آوریم، گفت: خداوند می فرماید که ما به شما دینی را دادیم به که واسطه ولایت امیرالمؤمنین کامل شد و با ولایت نعمت را بر شما تمام کردیم بنابراین ما نیز باید برای شکر این نعمت، دینش را یاری کنیم تا شکر این نعمت را بجا آورده باشیم.

امر به معروف و نهی از منکر نصرت دین خداوند است

وی با بیان اینکه نصرت دین خداوند وظیفه همه ما بر اساس حکم عقل است، افزود: تقویت شرع مقدس اسلام و جلوگیری از فساد دو وظیفه ای است که با امر به معروف و نهی از منکر همگانی محقق می شود.

سعیدی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله دارد گفت: مرحله اول تذکر دادن زبانی است که باید بگوییم و بگذریم؛ مرحله دوم بعد از تذکر زبانی، پیگیری است که مخصوص برخی جاهای مقدس مانند حرم ها و مساجد است و باید با روش های مختلف جلوی افراد متخلف گرفته شود و سومین مرحله امر به معروف و نهی از منکر بعد از تذکر زبانی و پیگیری، برخورد است که به عهده نیروهای انتظامی و حاکمیتی است.

مؤمن آینه مؤمن است و هیچ عاقلی کار آینه را فضولی تلقی نمی کند

وی با بیان اینکه آیا امر به معروف و نهی از منکر فضولی در کار دیگران است یا خیر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک کار اصلاحی، خیر خواهی جمعی و جلوگیری از فساد است و مانند آینه ای که خوبی و بدی انسان را نشان می دهد خوبی و بدی افراد در جامعه را به خود آنها بیان می کند تا آن را برطرف کنند و هیچ عاقلی بعد از اینکه آینه عیبش را نشان می دهد فحاشی نمی کند و این کار آینه را فضولی تلقی نمی کند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه آینه نیز عیب افراد را فریاد نمی زند و در میان جمع آنان را تحقیر نمی کند، افزود: تذکرهای ما نیز باید با خوش رویی و به گونه ای باشد که فردی که منکری را انجام می دهد در میان مردم تحقیر نشود.

وی با تأکید بر اینکه برخی از افراد حاضر نیستند که این آرایش ها را در خانه و برای همسرشان داشته باشند ولی در جامعه با این وضع حاضر می شوند تا جامعه را به هم بریزند، افزود: این افراد تحریک شده و مزدور دشمن هستند ولی اکثر مردم این گونه نیستند و باید با رفتار خوب آنها را جذب و متوجه اشتباهشان کرد.

سعیدی افزود: حیثیت، شرف و طهارت این آستان مقدس بستگی به رفتار خادمان دارد بنابراین هیچ کدام از خواهران و برادران خادم مستثنای از امر به معروف و نهی از منکر نیستند ولی امر و نهی باید با زبان خوش و قاطعانه باشد.