به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار جمعی از مدیران و مسئولان مراکز اسلامی اسپانیا و کشورهای منطقه آمریکای لاتین که روز گذشته در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: ما در آموزه های دینی نسبت به دایره جغرافیایی اسلام حد و مرزی نداریم و ائمه علیهم السلام نه در آموختن و نه در تعلیم برای ما مرزی قائل نبودند.

وی با بیان اینکه اسلام یک دین جهان شمول است، گفت: با توجه به پیروزی انقلاب اسلامی ایران نظر امام خمینی(ره) این بود که محتوا و پیام انقلاب به تمام دنیا برسد و حرفشان این بود که حضور و نفوذ ما در جهان نفوذ معنوی، اخلاقی، علمی و تربیتی است نه نفوذ نظامی.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در اسلام جنگ و جهاد گام دوم برای دفاع و برای از بین بردن موانع ترویج معارف الهی بوده است، افزود: گام اول در ترویج معارف اسلامی صلح و ورود به قلب ها و فکرهای انسان ها و آموزش به وسیله رحمت و خیر است.

وی ادامه داد: در دوران هایی که بنی امیه و بنی عباس با جنگ و حرکت های نظامی حکومتشان را توسعه دادند این توسعه و گسترش مدنظر اهل بیت علیهم السلام نبود.

سعیدی با بیان اینکه ما گسترش اسلام با هر ابزاری را نمی پسندیم، گفت: پیام ما نفوذ در قلب ها و عقل ها بر اساس برهان، استدلال و تفهیم است همانطور که قران می فرماید «لا اکراه فی الدین؛ هیچ اجباری در دین نیست».

وی گفت: شما نیز باید جوری رفتار کنید که مردم در کشورهای مختلف این پیام را در گفتار، رفتار و بیان تاریخ توسط شما احساس کنند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت ابراز کرد: این متن قرآن کریم است که خداوند وقتی پیامبر صلوات الله علیه و آله را ارسال می کند می فرماید «و ما ارسلناک الا رحمة للعالمین، ما تو را فرستادیم تا رحمتی باشید برای جهانیان».

همچنین در ابتدای این دیدار شیخ فیصل مرحل مسئول مرکز الغدیر در کشور آرژانتین با بیان اینکه ما در زمان تحصیل در قم با ترجمه کتاب و ارسال به کشور آرژانتین فعالیت داشتیم، گفت: بعد از مراجعت به کشور آرژانتین با تأسیس مؤسسه فرهنگی تبلیغی به کارهای تبلیغی و نشر معارف اهل بیت علیهم السلام مشغول هستم تا بتوانیم چهره صحیحی از اسلام ارائه کنیم.

در ادامه نیز تعدادی از مدیران مراکز اسلامی از کشورهای اسپانیا، آرژانتین، کوبا، گویان، کلمبیا و برزیل به بیان دیدگاه های خود و نحوه تبلیغ در این کشورها پرداختند.