به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام و المسلمین پناهیان طی سخنانی در مراسم یادواره شهدا، بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت گفت: عاقبت اندیشی و آینده نگری از روش های بسیار مهم فعالان اقتصادی در جامعه است و همواره با آینده نگری عرضه و تقاضا را بررسی می کنند.

وی افزود: عده ای بدون در نظر داشتن وضعیت بازار شروع به خرید و فروش می کنند و سرمایه خود را از دست می دهند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: در بازار انسانی و معنوی هم آینده نگری بسیار اهمیت دارد و در آیات قرآن نیز کلمه عاقبت استعمال شده و به عاقبت اندیشی توصیه شده است که در اکثر موارد هم عاقبت در زمان نزدیک است.

پناهیان تاکید کرد: عاقبت اندیشی حتی برای اهل دنیا با دید تجربی یک امر نجات بخش است و در آیات نیز به آن توصیه شده است.

وی اظهار داشت: در سوره «محمد» با تفصیل و توضیح بیشتری نسبت به عاقبت اندیشی تذکر و توصیه شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: طبق آیات سوره «محمد» باید با چشم سر عاقبت کافران را مشاهده و عبرت بگیریم چرا که اعمال کافران تماما تباه می شود.

پناهیان تاکید کرد: از هر کسی الان سوال شود آمریکا ۴۰ سال پیش قوی تر بود یا در وضعیت فعلی؟ قطعا جواب خواهد داد ۴۰ سال پیش قوی تر بود و امروزه قدرت خود را از دست داده است.

وی افزود: یک زمانی اگر ناو آمریکایی وارد خلیج فارس می شد برای خود ابهتی داشت اما امروزه نمی تواند به این راحتی وارد خلیج فارس شود و نفوذ نظامی خود را از دست داده است.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: به مرور زمان نفوذ فرهنگی آمریکا نیز از بین رفته است و رو به افول است در حالیکه قدرت ایران در طی این ۴۰ سال روز به روز بیشتر شده است.

وی خاطر نشان کرد: نفوذ فرهنگی ایران در منطقه به حدی است که هیچ کشوری در تاریخ نداشته است.

پناهیان تاکید کرد: اسرائیل خون آشام نیز در طی این سال‌ها ضعیف تر شده است و حتی جرات نمی کند وارد غزه شود و آنجا را تصرف کند.

وی افزود: آمریکا با اینکه تحریم نشده است ضعیف تر شده اما ایران با وجود تحریم ها قوی‌تر شده است که یک مسئله بسیار مهم است و باید با عقل و تجربه خود نسبت به این مسائل نگاه کنیم.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: شهدای دفاع مقدس معلمان حقیقی ولایت فقیه بودند چرا که در وصیت نامه‌های خودشان همواbه تاکید بر این مسئله داشتند و همگان را به پشتیبانی از ولایت فقیه دعوت می کردند.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: در فتنه ۸۸ در روز عاشورا جریانانی اغتشاش به راه انداختند اما در ۹ دی چنان جمعیتی علیه اغتشاشگران تظاهرات کردند که مثال زدنی بود.

پناهیان خاطر نشان کرد: کسانیکه در راه ولی خدا کشته شوند اثر اعمال آن‌ها تباه نخواهد شد و ماندگار خواهد ماند.

وی تاکید کرد: طبق آیات قرآن کریم، اثر اعمال شهدا هیچگاه از بین نخواهد رفت.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: نمایش عکس سردار سلیمانی در سازمان ملل یک عمل تاریخی توسط رئیس جمهور است که یک خبر بزرگ و ارزشمند است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: ما در تبلیغات و تبیین بعضی مباحث دینی و اجتماعی ضعف داریم چرا که اگر می‌توانستیم عاقبت بی‌حجابی و ماهیت ابتذال رو به تصویر بکشیم خیلی از کسانیکه بی حجاب هستند محجبه می‌شدند.

وی افزود: سیاستمداران غربی جوانان را به ابتذال وادار می‌کنند تا جوانان به فسق و فجور مشغول باشند تا دولتمردان حکومت کنند در حالیکه هیچ اندیشمندی موافق برهنگی و هرزگی نیست.