به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله‌علیها، آیت الله سید محمد مهدی میرباقری امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در محفل معارفی حرم بانوی کرامت اظهار کرد: خداوند متعال انسان‌ها را برای بندگی خود خلق کرده و در باطن انسان ظرفیت و استعداد رشد را قرار داده است.

وی افزود: انسان برای عوالم بزرگ‌تری خلق شده است به همین خاطر امکانات مادی که در اختیار انسان قرار دارد نباید مزاحم این رشد و کمال و بندگی باشد.

میرباقری تاکید کرد: باید محیط‌های مختلف زندگی از جمله کسب و کار یک محیط معنوی و در مسیر بندگی حقیقی باشد و انسان را به سمت کمال سوق دهد.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: علت اینکه این امکانات مادی گاهی مواقع مزاحم بندگی و رشد انسان می‌شود را باید در عملکرد انسان جست‌وجو کرد.

وی یادآور شد: لازم است انسان نیازهای خود را بشناسد و از آن‌ها غفلت نکند چرا که شناخت نیازها می تواند انسان را به خداوند نزدیک کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: زمینه‌هایی در عالم هستی وجود دارد که باعث می‌شود انسان وارد وادی بندگی و از وادی غفلت دور شود.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: در عالم ارض دو وادی بیشتر وجود ندارد و به انسان‌ها مهلت مشخصی نیز داده شده است که زندگی کنند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی خاطر نشان کرد: حیات دنیا منزلگاه لهو و لعب و مرگ است و دار آخرت نیز محل ذکر و حکمت و حیات ابدی است و باب حیات آخرت نیز در همین دنیا بعد از حیات دنیوی برای انسان گشوده می شود.

میرباقری اظهار کرد: محیط غفلت از خداوند و اهل‌بیت(ع) یک محیط لهو است به همین خاطر اگر انسان در چنین محیطی، قرآن هم تلاوت کند دچار لهو شده است.

وی تاکید کرد: اگر نور و محبت نبی اکرم وارد قلب انسان شود این قلب آرامش خواهد داشت چرا که ذکر حقیقی وجود مبارک نبی گرامی اسلام بوده و محیط ذکر نیز ولایت و نبوت نبی خداست.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: شیطان تلاش می‌کند انسان از بیت منور اهل‌بیت(ع) جدا و بین انسان و اهل بیت(ع) فاصله بیندازد.

وی افزود: وقتی انسان به حیات آخرت راه پیدا کند، تمام دنیا در نگاهش کوچک خواهد شد و دیگر وابستگی به امور دنیوی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: طبق فرموده امام صادق علیه السلام حرم اهل‌بیت(ع) در شهر مقدس قم است و شیعیان به شفاعت حضرت معصومه سلام الله‌علیها وارد بهشت خواهند شد.

میرباقری خاطرنشان کرد: حرم حضرت معصومه سلام الله‌علیها یک جایگاه تکوینی نزد خداوند دارد که با حضور حضرت معصومه سلام الله‌علیها در قم باب رحمت الهی و باب حیات آخرت گشوده شده است.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: هجرت حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم دارای اسرار الهی است که مقدار کمی از این اسرار امروزه هویدا گشته است.