به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، سردار غلامرضا سلیمانی در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی که امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه بسیج کلمه طیبه الهی و یادگار امام راحل است، اظهار کرد: ما بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب در پایان سال ۹۹ که فرمان اعتلای بسیج را ابلاغ فرمودند برای باز سازماندهی و باز آرایی بسیج در گام دوم انقلاب تحول و اقدام جدیدی را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه تحول در بسیج با گفتمان سازی در سطح استان‌ها و تدوین برنامه ۵ ساله اول آغاز شده است، افزود: امسال اولین سال اجرای ۵ ساله اول است و در این مدت رویکردی که اتخاذ شده مورد استقبال مردم و بسیجیان قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تلاش بسیج بر این است که برای تحقق دولت اسلامی، جامعه پردازی و تکثیر الگوی جمهوری اسلامی و برای تمدن‌سازی تلاش کند، گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب مردم باید در همه امور سالار خودشان باشند از این رو رویکردهایی که در بسیج اتخاذ شده در بعد فرهنگی، اجتماعی، تعلیم و تربیت، فضای مجازی، سازندگی و محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، دفاع و امنیت، مردم پایه است.

وی با بیان اینکه تمرکز بسیج در پایگاه های مقاومت، تقویت اقشار با رویکرد جهاد امیدآفرینی، جهاد خدمت و جهاد تبیین در میدان های عملیاتی است، افزود: ما در اغتشاشات اخیر طراحی گسترده و پیچیده نظام سلطه و همه کشورهایی که از اقمار نظام سلطه قلمداد می شوند را شاهد بودیم ولی مردم با بصیرت و درایت در مقابله با این تهدید، آمادگی خود را نشان دادند، در کنار دشمن قرار نگرفتند و از آرمان های امام راحل و تدابیر رهبر معظم انقلاب دفاع کردند.

سلیمانی افزود: بسیج در مواجهه با این جنگ ترکیبی به صورت همه جانبه به میدان آمد و هیچ بسیجی یک قدم به عقب نیامد بلکه به قلب فتنه تازید و علارغم تلاش دشمن یک پایگاه بسیج سقوط نکرد و حتی یکی از تجهیزات بسیج هم به دست دشمن نیفتاد.

وی با بیان اینکه با اقدام سپاه مراکز توطئه در شمال عراق با دقت منهدم شد، گفت: دشمن هم در اقلیم کردستان عراق و هم در سرزمین های اشغالی و سایر نقاطی که حضور داشت متحمل تلفات سنگین شد و توطئه او با شکست مواجه شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در حال حاضر شرایط خوبی در کشور وجود دارد و ما در اوج اقتدار و آمادگی به سر می بریم تا در خدمت به ملت بزرگ ایران در ایجاد امنیت و خدمات گسترده مورد نیاز مردم و طبقات پایین جامعه انجام وظیفه کنیم.