به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی در گفت و گویی اظهار کرد: ۷۰ گروه دانش آموزی از مدارس استان قم در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» با هماهنگی و ارائه تخفیف ۸۰ درصدی از موزه فاطمی بازدید کرده اند.

وی افزود: در قالب این طرح کارشناسان موزه بر محور گفتمان و چیدمان جدید موزه که بر اساس سفر تاریخی و تمدن ساز کریمه اهل بیت سلام الله علیها از مدینه به قم و آثار و دستاوردهای آن انجام شده، روایتگری کرده و به جهاد تبیین می پردازند.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: این طرح از ابتدای ایام معصومیه آغاز شده و تا کنون ۵۰ گروه پسرانه و ۲۰ گروه دخترانه از مدارس شهر مقدس قم که بیشتر گروه ها از مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم بوده اند در این طرح شرکت کرده و در مجموع حدود ۴ هزار دانش آموز  قمی در قالب این طرح از موزه فاطمی بازدید کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۱۰ گروه هم از دانشگاه ها، موسسات و مدارس خارج از قم در این مدت در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از موزه فاطمی بازدید کرده اند.

مشکاتی افزود: در این طرح مسابقه نسیم کرامت به صورت حضوری برای بازدید کنندگان در موزه اجرا می شود و پویش و مسابقه کلیپ سازی از بازدید گروهی  نیز برای مربیان، معلمان و مسئولان گروه های بازدید کننده از موزه فاطمی از ۲۲ آبان تا ۲۲ بهمن در حال برگزاری است.

گفتنی است طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از ایام معصومیه امسال شروع شده و تا دهه کرامت سال بعد ادامه دارد.