به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام الله علیها، کمال ثریا اردکانی روز یکشنبه در گفت‌وگویی خبری افزود: کشورهای اسپانیا، لهستان، ایتالیا، آمریکا، روسیه، آلمان، هلند، فرانسه، جمهوری چک و برزیل ۱۰ کشور اولی هستند که بیشترین گردشگر بین‌المللی را داشته‌اند.

وی با اشاره به تعداد گردشگران بین‌المللی این ۱۰ کشور که از حرم کریمه اهل‌بیت(س) دیدن کردند، اظهار داشت:‌ یک‌هزار و ۲۶۵ نفر از اسپانیا، ۷۱۹ نفر از لهستان، ۶۶۴ نفر از ایتالیا، ۴۵۷ نفر از آمریکا، ۴۵۳ نفر از روسیه، ۳۶۷ نفر از آلمان، ۲۰۴ نفر از هلند، ۱۹۶ نفر از فرانسه، ۱۸۷ نفر از جمهوری چک و ۱۴۷ نفر از برزیل وارد حرم مطهر شدند.

وی با بیان اینکه که بسیاری از گردشگران خارجی که توسط تورهای گردشگری یا به‌صورت انفرادی وارد حرم می‌شوند به اداره امور بین‌الملل حرم مطهر مراجعه نمی‌کنند، بیان کرد: این آمار مربوط به گروه‌هایی است که به‌محض ورود به حرم برای همراهی کارشناس زبان‌دان به این اداره مراجعه می‌کنند و اطلاعاتشان به ثبت می‌رسد.

اردکانی به برنامه حرم مطهر درحوزه گردشگران بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگران بین‌المللی تور حرم شناسی، نشست‌ها و جلسات پرسش و پاسخ به سئوالات گردشگران در دفتر بین‌الملل حرم واقع در صحن امام هادی(ع) ترتیب می‌یابد.

وی افزود: بازدید از موزه و اجرای برنامه حرم‌شناسی به فراخور فرهنگ و زبان گردشگران از دیگر برنامه‌های انجام شده است.

خبرنگار: یاسر ولیا بیدگلی