به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، یکی از رسالت های مهم مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت سلام الله علیها به عنوان یکی از قطب‌های معارفی و قرآنی کشور، ترویج سیره و معارف اهل بیت علیه السلام است که در همین راستا مرکز قرآن و حدیث دوره های معارفی مختلفی در عرصه های قرآنی، حدیثی، سبک زندگی اسلامی خداشناسی، خودشناسی، اعتقادی، مهدویت، فرزندپروری، همسرداری، سبک تغذیه اسلامی و دیگر رشته های مرتبط برای فراگیران برگزار می کند.

این دوره های معارفی بدون محدودیت سنی برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال در قالب ترم های تحصیلی در فصول مختلف سال تعریف شده است که فراگیران و قرآن اموزان از سن هشت سال به صورت حضوری، غیر حضوری، آنلاین، آفلاین، مطالعاتی و تلفنی می‌توانند در این دوره های آموزشی و مهارتی از سراسر کشور شرکت کنند.

همزمان با سال ۱۴۰۱ در بخش معارف برادران، ۶۲۲ نوجوان و جوان پسر در این دوره ها حضور داشتند که از این تعداد ۲۰۰ نفر نوجوان و مابقی جوان و بزرگسال بودند.

دوره های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث همواره در طول چهار ترم تحصیلی شامل بهار، تابستان، پاییز و زمستان برگزار می شود که در طول سالی که گذشت کلاس های معارفی برادران در طول سه ترم تحصیلی برگزار شد که شامل کلاس های مداحی، ترجمه مفاهیم، احکام شرعی و سیره اهل بیت علیه‌السلام می شود.

تعداد فراگیرانی که در بخش برادران در دوره های معارفی مرکز شرکت می‌کنند معمولا در هر ترم نزدیک به ۳۰۰ نفر است که در ترم تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و فراغت نوجوانان و جوانان بر تعداد شرکت کنندگان این دوره ها افزوده می شود.

همزمان با سال ۱۴۰۱ در بخش معارف برادران ۶۲۲ نوجوان و جوان در دوره های معارفی حضور داشتند که در ترم تابستان تعداد شرکت کنندگان نوجوان ۱۷۳ نفر و شرکت کنندگان جوان ۹۶ نفر، در ترم پاییز تعداد شرکت کنندگان نوجوان ۵۳ نفر و شرکت کنندگان جوان ۱۱۵ نفر و در ترم زمستان ۱۴۰۱ نیز تعداد شرکت کنندگان نوجوان ۵۴ نفر و تعداد شرکت کنندگان جوان ۱۳۱ نفر بود.

در مجموع در سال ۱۴۰۱ ؛ ۲۰۰ نوجوان پسر به صورت حضوری در دوره های معارفی مرکز قرآن و حدیث حضور داشتند و مابقی شرکت کنندگان در دوره های معارفی واحد برادران را جوانان و افراد بزرگسال تشکیل می دادند.

یادآوری می شود، دوره های معارفی مرکز پس از تعطیلات عید و همزمان با ماه مبارک رمضان همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است، علاقه مندان سراسر کشور برای ثبت نام در دوره جامع مداحی مرکز قرآن و حدیث می توانند به صورت حضوری و مجازی به سایت مرکز قرآن و حدیث مراجعه کرده و در این دوره ها شرکت کنند.