به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حدود ۸۰۰ گردشگر غیرایرانی از ۱۵ کشور مختلف در ۷ماهه اول سال ۱۴۰۲ از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

 گردشگرانی از کشورهای کانادا، ونزوئلا، ترکیه، چین، ماداگاسکار، نیجریه، آفریقای جنوبی، بوسنی، سریلانکا، هند، پاکستان، مالزی و چند کشور عربی همسایه از موزه فاطمی به‌صورت گروهی و انفرادی بازدید داشته‌اند و کشورهای چین، ماداگاسکار، ترکیه، هند و پاکستان بیشترین بازدیدکننده را داشته‌اند.

 گفتنی است در سال جاری در قالب طرح‌های مختلف ترویجی و مناسبتی حدود ۱۵ هزار نفر به‌صورت رایگان از موزه فاطمی بازدید داشته‌اند، که بیش از ۱۰ هزار نفر از این بازدیدکنندگان، بانوان و دختران بودند؛ چراکه امسال در مجموع ۲۰ روز بازدید از موزه فاطمی برای بانوان رایگان بوده است.

 همچنین در سال جاری بیشترین بازدید از موزه فاطمی مربوط به دانش‌آموزان با حدود ۷ هزار نفر بوده است و پس از آن مرزبانان و نیروهای نظامی و انتظامی حدود هزار و ۵۰۰ نفر و طلاب و دانشجویان حدود هزار نفر و طلاب خارجی جامعه المصطفی حدود ۵۰۰ نفر بوده‌اند.

با رایزنی‌ها و تفاهم‌های صورت‌گرفته با آموزش‌وپرورش، جامعه المصطفی و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و برخی نهادهای دیگر شاهد افزایش بازدیدهای برنامه‌ریزی‌شده از موزه فاطمی در سال جاری خواهیم بود.