به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفر فلاحی در گفت‌وگویی خبری با تبریک حلول ماه شریف رمضان به خدماتی که برای زائران و روزه‌داران در حرم مطهر بانوی کرامت ارائه می‌شود اشاره و اظهار کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته خادمان حرم مطهر در بخش‌های مختلف آمادگی استقبال از زائران را به‌صورت کامل و جامع دارند.

 وی با بیان اینکه در تمامی بخش‌های خدماتی و رفاهی فراخوان حضور فوق‌العاده خادمان برای ایام ماه مبارک رمضان و نوروز داده شده است گفت: از دربانی گرفته تا انتظامات، حافظان حریم حرم، کفشداری‌ها، امانت‌داری‌ها، خدمات سالمندان و معلولان، رفاه زائر، خدمات اماکن و خدماتی که در تکریم زائران و تنظیف حرم کشیده می‌شود همگی آماده خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حرم مطهر بانوی کرامت هستند.

 مدیر حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه خادمان بخش مدیریت حرم مطهر تمام تلاش خود را برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های فرهنگی داخل حرم انجام می‌دهند، افزود: صحنه‌آرایی، و گل‌آرایی جلسات قرآن که به حضور انبوه زائران در شبستان‌های حرم مطهر برگزار می‌شود و همچنین گل‌آرایی سفره افطاری حرم مطهر و صحن‌ها در کنار تأمین نظم حضور زائران با تلاش خادمان مدیریت حرم فراهم شده است.

 وی ادامه داد: خدمات چایخانه حرم مطهر بانوی کرامت نیز بلافاصله بعد از افطار تا بعد از صرف افطاری در دو صحن پیامبر اعظم (ص) و جوادالائمه (ع) با مشارکت هیئت فاطمیون فعال خواهد بود و همچنین هر شب هم‌زمان با مناجات خوانی در حرم مطهر چایخانه صحن پیامبر اعظم خدمت‌رسانی خواهد داشت و این خدمات در شب‌های مناسبتی مانند شب تولد امام حسن (ع) و شب‌های قدر تا سحر ادامه خواهد داشت.

 فلاحی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ خادم خواهر و برادر در بخش پذیرایی از زائران در سفره‌های افطاری فعالیت دارند گفت: سفره‌های افطاری برادران در صحن صاحب‌الزمان (عج) و سفره‌های افطاری خواهران در شبستان نجمه خاتون و بالکن‌های شبستان امام خمینی (ره) پهن خواهد شد و از زائران با افطاری ساده پذیرایی خواهد شد.

 وی اضافه کرد: همچنین باتوجه‌به هم‌زمانی تعطیلات نوروزی با ایام ماه مبارک رمضان هماهنگی‌های لازم با مجموعه‌های درمانی، امدادی، هلال‌احمر، ستاد اسکان استان قم و استانداری و ادارات زیر مجموعه آن از جمله آموزش‌وپرورش و سمت انجام شده تا خدمات موردنیاز زائران در حرم مطهر بانوی کرامت ارائه و راهنمایی‌های لازم صورت گیرد.

مدیر حرم مطهر بانوی کرامت گفت: علاوه بر استقرار ستاد اسکان استان قم در حرم مطهر، تمهیداتی در نظر گرفته شده تا زائران بتوانند در داخل خود حرم استراحت داشته باشند و علاوه بر زائر سرای کوثر با ظرفیت ۴۰۰ نفر، از فضای شبستان نجمه خاتون و بالکن‌های شبستان امام خمینی (ره) برای استراحت زائران استفاده خواهد شد.

 وی ادامه داد: در بخش مربوط به تکریم زائران علاوه بر چایخانه‌ها و موکب‌هایی که در حرم مطهر دایر خواهند شد، موکب نانوایی حضرتی هم در صحن جوادالائمه (ع) با پخت نان به پذیرایی از زائران و روزه‌داران خواهد پرداخت.

فلاحی تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم با مجموعه‌های انتظامی و امنیتی نیز صورت‌گرفته است تا امنیت و آسایش خاطر زائران در حرم مطهر بانوی کرامت تأمین شود.