به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار نوروزی سید محمد آقامیری استاندار قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: همان‌طور که در فصل بهار، طبیعت رخت نو به تن می‌کند در بهار معنویت هم باید با کارهای خوبی که انجام می‌دهیم رخت کهنه گناهان و بدی‌ها و لغزش‌ها را از تن بیرون کنیم و اولین کار در بهار معنویت توبه است.

 وی ناامیدی از رحمت خدا را گناهی بزرگ دانست و افزود: خداوند هیچگاه درهای رحمت خود را به روی بندگان نمی‌بندد و این خود بندگان هستند که درهای رحمت خدا را به روی خود می‌بندند.

 امام‌جمعه قم با بیان اینکه باید خود ارزیابی داشته باشیم، ادامه داد: انسان هیچ‌گاه نباید به خود مغرور شود و گمان کند که همه کارهایش درست است؛ زیرا این گمان اول سرازیری سقوط او خواهد بود.

 وی با بیان اینکه ریختن برگ درختان در پاییز مقدمه روییدن برگ‌های جدید در بهار است، گفت: ما نیز باید قبل از اینکه لباس نوی اعمال صالحه را بر تن کنیم خود را با توبه از بدی‌ها و اعمال ناصالح پاک کنیم و با حفظ خوبی‌ها آنها را تقویت کنیم.

 آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه راهبرد همه باید این باشد که در سال جدید به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم، گفت: شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اعلام می‌شود باید چراغ راه مسئولان باشد و در این مسیر به مردم خدمت کنند و باری را از دوش نظام بردارند.

 وی تصریح کرد: همه باید به استاندار کمک کنند و تلاش کنند تا هرچه بهتر شعار سال و دیگر منویات مقام معظم رهبری را محقق کنند.