به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم در بیان نکات تفسیری جزء ۲۳ قرآن کریم ذیل موضوع طرح کلی اندیشه اسلامی، به فرازهایی از آیات ۶۰ و ۶۱ سوره مبارکه یاسین و مضامین بسیار مهم آنها اشاره نمود و اظهار داشت: خدای متعال در این دعا به پیمانی که با انسان‌ها بسته اشاره و می‌فرماید؛ ای فرزندان آدم آیا از شما پیمان نگرفتم که شیطان را نپرستید که او بی‌تردید دشمن آشکاری برای شماست.

 حاج ابوالقاسم در ادامه ضمن اشاره به مباحث روزهای قبل با تأکید بر این که ولایت در قرآن به معنای اتصال، انسجام، همبستگی و جبهه‌گیری آحاد ملت برای رسیدن به یک هدف واحد است، خاطرنشان کرد: در فرهنگ قرآن همبستگی و پیوستگی امت نخ تسبیح و محور اتحاد و انسجام می‌خواهد که آن فقط ولایت الله است و اگر کسی ولایت الله را داشته باشد در این انسجام و پیوستگی در زمره اهل ولایت الله قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر این که ائمه معصوم علیهم‌السلام از برترین اولیا الهی و ولایت آنها تجلی ولایت الله است و ولایت الله بدون ولایت معصومین علیهم‌السلام بی‌معناست، یادآور شد: بحمدالله در شب قدر مردم شریف ایران، زیر سایه قرآن و با توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام جنبه ولایت الله را تقویت نمودند و میلیون‌ها انسان در سرتاسر کشور، در تمام مساجد، مراکز دینی و بقاع متبرکه جلوه‌های دین‌داری ایرانیان را به نمایش گذاردند.

 حاج ابوالقاسم بر اهمیت تثبیت ولایت الله تقویت شده در شب قدر تأکید و با بیان این که باید در طول سال در ذیل ولایت الله بمانیم و خدای‌نکرده از این ولایت فاصله نگیریم، اظهار داشت: اگر کسی تحت ولایت الله قرار نگیرد، تحت ولایت شیطان قرار گرفته است و هر کس از ولایت الله فاصله بگیرد، به سمت ولایت شیطان و ولایت طاغوت سوق پیدا خواهد کرد.

 وی در تبیین کلمه طاغوت در قرآن به فرازهایی از کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی اشاره نمود و اذعان داشت: هر چیزی که انسان را از فرمان خدا کنار و خارج سازد و موجب شود انسان در مقابل خدا عصیان بورزد، طاغوت است.

 سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که طاغوت اسم خاص و معینی نیست و شامل هرآنچه که انسان را گرفتار عصیان در مقابل خدا می‌سازد می‌شود، ابراز داشت: برای بعضی از مردم ثروت، برای بعضی شهرت و برای برخی رفقایشان مصداق طاغوت می‌شوند و گمان می‌کنند که تحت ولایت الله هستند.

 وی افزود: گاهی اوقات همین گوشی تلفن همراهی که دست من و شماست وسیله‌ای می‌شود برای اینکه ما را از ولایت الله به ولایت شیطان و ولایت طاغوت سوق بدهد؛ گاهی اوقات صفحات مجازی که ما به آنها می‌پیوندیم کانال‌های ماهواره‌ای که مشاهده می‌کنیم، ابزاری برای پیوند دادن ما به ولایت طاغوت است.

 حاج ابوالقاسم در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: اعتماد به رسانه‌ها، یعنی رفتن ذیل ولایت طاغوت؛ چرا که بسیاری از این رسانه‌ها ناخودآگاه سبک زندگی، اعتقادات، افکار، پوشش، دغدغه‌های مذهبی و ملی و روابط خانوادگی ما را تغییر و احترام به پدر و مادر را نابود می‌سازند و ارزش‌های اخلاقی را از بین می‌برند. تمام این اتفاقات و اقدامات برای سوق‌دادن جوانان و نوجوانان ما به سمت ولایت طاغوت و شیطان است.