به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا قاسمیان شب گذشته در سخنرانی معارفی حرم مطهر بانوی کرامت، ضمن تقدیر از سلحشوری بزرگمردان ایران در پاسخ به یاوه‌گویی و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار داشت: آرمان انبیای الهی بسیار بزرگ بوده، تجلی آن نیازمند تشکیل امت در سایه‌سار عینیت ولایت الله است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر در اشاره به آیات مبارکه ۵۵ تا ۶۱ سوره مبارکه انفال، با بیان این که اجتناب از طاغوت از آرمان های مهم انبیای الهی است و آن را نباید در برپایی چند مراسم و بزرگداشت سطحی خلاصه نماییم، خاطرنشان کرد: ذات اقدس الهی تجلی آرمان های بزرگ الهی را بر دوش اراده های انسانی ترسیم نموده است.

وی با بیان این که رسیدن به آرمان بلند الهی نیازمند ولایت و تشکیل حلقه‌های میانی مومنین و تقویت ارتباط اسلامی است، ابراز داشت: تجلی اسلام در ایران و سرزمین های اسلامی و آمادگی برای ظهور بقیه الله الاعظم(عج) مهمترین پایه گفتمان انقلاب اسلامی در اندیشه امام خمینی(ره) است.

قاسمیان با اشاره به این که هر روزی که در آن آرمان‌های بلند الهی احیا شوند، یوم الله است، روز پاسخ فرزندان سلحشور ایران زمین به حماقت های رژیم غاصب صهیونیستی را یوم الله دانست و اذعان داشت:  وقتی شیطنت شیطان زیاد می‌شود، کار پیچیدن نسخه او راحت می‌شود؛ چرا که وقتی سطح شیطنت بالا می رود، برخورد با آن ساده تر می‌گردد.

وی با تأکید بر این که اگر دشمن ظالم با تمام ساز و برگش وارد عرصه ظلم شود و کار بالا بگیرد، سنن الهی به تمام معنا عمل می کند، یادآور شد: انسان هایی که پایمردند، آیات و سنن الهی را می بینند؛ نسل ما قطعا غرق شدن تمام تکنولوژی‌های تسلیحاتی استکبار جهانی را مشاهده خواهند نمود.

قاسمیان به آیه شریفه « إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الَّذِينَ كَفَرُوا فَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ»،  اشاره نمود و با بیان این که به یقین، بدترین جنبندگان نزد خدا، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان نمی‌آورند، اظهار داشت: قرآن کریم در آیه شریفه «إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنْتَهُونَ» بر جنگ در مقابل کسانی که عهد و سوگند استواری ندارند و خود را حاکم بر تمام معاهدات می داند سفارش نموده است.

وی در ادامه تبیین آیات سوره انفال با بیان این که قرآن تصریح نموده کسانی که عهد خود را در هر مرتبه می‌شکنند و راه تقوا نمی‌پیمایند را باید تهدید، مجازات و تنبیه نمود، اظهار داشت: قرآن کریم در آیه ۵۷ سوره انفال می فرماید؛ اگر عهدشکنان را در جنگ بيابى پراكنده‌شان ساز تا پيروانشان نيز پراكنده شوند، باشد كه عبرت گيرند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به این که مبتنی بر سنت الهی دوره بزن و درو تمام شده و اگر بزنی به گونه‌ای می‌خوری که دیگر نتوانی بزنی، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیه ۵۸ سوره انفال می فرماید؛ اگر مى‌دانى كه گروهى در پيمان خویش خيانت مى‌ورزند، به آنان اعلام كن كه همانند خودشان عمل خواهى كرد؛ تا کفار نپندارند كه طراح میدان، آنها هستند.

وی در تبیین فراز « وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِنْ دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ»، یادآور شد: خداوند متعال تصریح می‌کند، در برابر آنها تا مى‌توانيد نیرو و تجهیزات آماده كن تا دشمنان خدا را بترسانيد.

قاسمیان در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر این که آنچه را كه در راه خدا هزينه مى‌كنيم به‌تمامى بازگردانده می‌شود، اظهار داشت: کسی که می خواهد با دشمن بجنگد باید کفّ نفس داشته باشد و روزه تشریع شده تا مومن کفّ نفسی پیدا کند تا بتواند در مقابل دشمن ایستادگی کند.