به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با بیان اینکه اصل در اسلام امامت و ولایت است، اظهار کرد: این امام است که محور وحدت بوده و مراقبت می‌کند جامعه به دست طاغوت نیافتد و دغدغه رشد و تعالی مردم را دارد.

وی با تاکید بر اینکه در روایات عبادات بدون ولایت ارزشی ندارد، تصریح کرد: این ویژگی‌هاست که امام را منبع و مرجع در بین مردم می‌کند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به وظایف اهل‌بیت(ع) در میان مردم گفت: رسیدگی به امور دنیوی و رفع مشکلات مردم و تبیین معارف حق الهی از جمله وظایف ائمه اطهار(ع) بوده است.

وی با بیان اینکه حرم اهل بیت(ع) نیز همین کارکرد و مسؤولیت را دارد، گفت: اگر حرم اهل‌بیت(ع) محل‌های مختلف خدمت‌رسانی به زائرین دارد برای این است که شرایط مطلوب زیارت و احساس آرامش در محضر ائمه اطهار(ع) فراهم شود.

احمدی از توسعه مکانی حرم مطه در راستای رفاه زائرین یاد کرد و گفت: شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها به بهره‌برداری رسیده و شبستان امام علی علیه‌السلام نیز زیر صحن امام رضا علیه‌السلام در حال اجرا است و شبستان پیامبر اعظم(ص) زیر صحن فاطمی بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها برای تمام سنین و اقشار جامعه گفت: ۱۰ هزار خادم افتخاری وظیفه خدمت‌رسانی به زائرین کریمه اهل‌بیت(ع) را بر عهده دارند و ١٠٠ هزار نفر در مرکز قرآن و عترت حرم مطهر از معارف قرآنی بهره مند شده‌اند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه روزانه ٦ مجلس سخنرانی مختلف در حرم مطهر برپا می‌شود، گفت: در قالب‌های مختلف تلاش داریم محافل اهل‌بیت(ع) را به مردم و زائرین منتقل کنیم.

وی با اشاره به دیگر مسؤولیت‌های اهل‌بیت(ع) در مورد جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش‌شده تمام این مسؤولیت‌ها و کارکردها در آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها و در محضر اهل‌بیت(ع) به زائرین ارائه شود.

احمدی گفت: نذوراتی که مردم قم در ایام سیل غرب کشور تقدیم کرده‌اند تبدیل به ٣٥ واحد مسکونی شده که در مناطق در حال احداث است.

معاون فرهنگی آستان بانوی کرامت بیان کرد: اکرام زائرین نیز با همت و تلاش خادمان همه روزه در مهمانسرای آستان مقدس انجام می‌شود.