به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام سید هاشم الحیدری در مراسم اربعین شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در شبستان امام خمینی(ره) گفت: حاج قاسم سلیمانی گرچه شهید شد اما زنده است خون و راه این شهید زنده است.
وی افزود: چند صفت شهید سلیمانی باعث شد این شهید بزرگوار به این مقام برسد که اولین و مهم ترین این صفت، اخلاص ایشان بود؛ وی مخلص و هدفش فقط خدا بود.
سید هاشم الحیدری تاکید کرد: سردار سلیمانی برای خدا کار کرد و گرچه ماموریت های وی بسیار سخت و طاقت فرسا بود، اما اهل صبر و استقامت و همچنین خستگی ناپذیر بود.
وی یادآور شد: فرماندهان جبهه مقاومت در عراق و لبنان و سوریه و… حاج قاسم را با این صفات می شناختند. وی شجاع بود، از دشمنان هراسی نداشت و در خط مقدم تمامی جبهه ها فعالیت می کرد.
سخنران مراسم اربعین سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: شخصیت ایشان فقط نظامی نبود بلکه یک شخصیت کامل تمام عیار اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اهل نظر و اهل تدبیر بود.
وی افزود: در دو جایگاه شهید سلیمانی به خاک می افتاد، یکی اقامه نماز و دیگری زمان مواجه با فرزندان شهدا، خانواده شهدا و رزمندگان بود.

معاون حشد الشعبی عراق: وی سریع البکا و اهل اشک بود و خدمات ایشان مرز جغرافیایی نداشت، بلکه به تمامی جوامع اسلامی و ملت های مظلوم کمک می کرد.آمریکا هر کجا رفت حاج قاسم را در مقابل خود دید.
سید هاشم الحیدری یادآور شد: اعتقاد به ولایت فقیه دیگر صفت بارز شهید سلیمانی بود. وی نگاهش به منویات رهبری بود و خود را شاگرد امام و رهبری می دانست. قدرت سپاه قدس در موشک و سلاح نیست بلکه اعتقاد و معنویت و شجاعت آنها قدرت اصلی این سپاه است.
وی اظهار داشت: تصمیم رهبری در خصوص انتقام سخت یک پیچ تاریخی و شهادت شهید سلیمانی یک نقطه عطف در عصر غیبت است که منجر به نابودی اسرائیل و اخراج آمریکا از منطقه خواهد شد که همان انتقام سخت است.
الحیدری درادامه گفت: فقیه اهل بیت(ع) یعنی وارث بصیرت، شجاعت و اراده اهل بیت(ع) که تمامی این ها در رهبری وجود دارد که توانست بلافاصله بعد از ترور حاج قاسم، یک تصمیم تاریخی بگیرد و سخن از انتقام سخت بزند.
وی افزود: مهم تر از شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس، تصمیم رهبری مبنی بر خروج آمریکا از منطقه بود و قیمت خون این عزیزان نابودی اسرائیل و اخراج آمریکا خواهد بود.
وی با بیان این که آمریکا، اسرائیل و عربستان به دنبال نابودی ولایت فقیه هستند، اما کور خوانده اند، تصریح کرد: نعمت ولایت نعمتی بزرگ است که توانسته امنیت و آزادی را برای ملت ایران و دیگر ملت ها به ارمغان بیاورد و باید قدردان جان نثاری امثال شهید سلیمانی ها، ابومهدی ها، همدانی ها و حججی ها باشیم.
سید هاشم الحیدری تاکید کرد: امنیت با گل و دموکراسی حاصل نشده بلکه با خون به دست آمده است. شماره معکوس نابودی اسرائیل با شهادت این عزیزان شروع شده و سلیمانی ها، عبدالملک حوثی ها، حججی ها، و… در جبهه مقاومت تکثیر شده اند و انتقام سخت به وقوع خواهد پیوست.