به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، زهرا سادات مؤذن با بیان اینکه در ترم پاییز مرکز قرآن و حدیث ۲۵۰ خواهر به صورت مجازی در دوره‌های آموزشی معارفی مرکز شرکت کرده‌اند، گفت: این دوره‌ها شامل دوره‌های‌معارف قرآنی می‌شود.

وی با اشاره به رشته‌های معارف قرآنی مرکز قرآن و حدیث تصریح کرد: تربیت کودک، همسرداری، مهدویت، شرح صحیفه سجادیه، ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه، سبک زندگی اسلامی، احکام عمومی و بانوان از رشته‌های معارفی قرآن کریم مرکز در ترم پاییز برای خواهران است.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث همسرداری، سبک زندگی اسلامی، تغذیه سالم در اسلام مقدماتی و تکمیلی و تربیت توحیدی فرزند را از دیگر دوره های پاییزی مرکز قرآن و حدیث برای خواهران عنوان کرد.

مؤذن ادامه داد: در دوره تربیت توحیدی فرزند، بانوان با تفاوت تربیت توحیدی و دینی، اینکه چرا باید کودکان را توحیدی پرورش دهیم، اصول پرورش توحیدی کودکان، اصول پاسخگویی به سوالات توحیدی کودکان و اصول معرفی روش‌های عبادت خدا به کودکان و نوجوانان از جمله خواندن نماز، قرآن، دعا و نیایش، گرفتن روزه و رعایت حجاب آشنا می‌شوند.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت علیه‌السلام خاطرنشان کرد: آیین همسرداری از دوره‌های شاخص مرکز قرآن و حدیث برای خواهران در فصل پاییز است که با استقبال خوبی از سوی خواهران مواجه شده است.

وی افزود: در این دوره بانوان شرکت کننده با دیدگاه های مطرح راجع به زنان، تفاوت های ادراکی زنان و مردان چگونگی و چرایی، تفاوت‌های گفتاری و رفتاری در اقایان و خانم‌ها چگونگی و چرایی و راهکارهای تحکیم خانواده و پیشگیری از عهدشکنی همسران آشنا می‌شوند.

موذن یادآور شد: ثبت نام دوره‌های آموزشی ترم زمستان با استفاده از بسترهای اطلاع‌رسانی آستان مقدس و مرکز قرآن و حدیث به بانوان و دختران کودک و نوجوان اطلاع‌رسانی خواهد شد