به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار با خانواده شهید حجت‌الاسلام و المسلمین علی اوسطی که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و اشاره به ضرورت حفظ و تداوم ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های شهدا اظهار کرد: نظام اسلامی با تکیه بر مبانی اعتقادی و دینی، رهنمودهای حکیمانه امام و رهبری و همچنین همراهی مردم به دستاوردهای بزرگی رسیده است.

بهرام سرمست استاندار قم نیز با تقدیر از صبر و استقامت خانواده معظم شهداء و نقش آن ها در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پیروزی‌ها و پیشرفت های نظام اسلامی در عرصه های مختلف مرهون خون شهیدان والامقام است.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی اوسطی از مبارزان و شهدای برجسته قم در دوران انقلاب اسلامی است که به دلیل قدرت نشانه گیری فوق العاده به «شیخ سنگ قُلّاب» یا «شیخ فلاخن ‌انداز» مشهور بود. با این توضیح که او با قلاب و سنگ به مقابله با مأموران تا بن دندان مسلح رژیم ستمشاهی می رفت و این رفتارش به تأسّی از حضرت داود علیه اسلام بود.

حجت الاسلام والمسلمین اوسطی در روز عید سعید فطر (مهر ماه سال ۱۳۵۷) در خیابان چهارمردان قم با شلیک سه گلوله از سوی مأموران رژیم ستمشاهی به شهادت رسید.

این شهید سرافراز در بخشی از وصیت‌ نامه خود چنین نوشته است: «خدایا! در شهادت چه لذتی است که مخلصان تو به دنبال آن هستند؟

خدایا! تو جانم دادی و جانم خواهی گرفت، مرا در آن صراطی‌ گذار که هیچگاه از لحظه‌ جان دادن غفلت نکنم.

خدایا! می‌دانم آنچه را بخواهی انجام می‌‌دهی، پس مرا بر آن راهی بگذار که مصلحت توست … .»