به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، هم‌زمان با اعیاد شعبانیه به‌ویژه میلاد امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در نیمه ماه شعبان، اتاق عقد حرم بانوی کرامت ثبت‌نام ویژه این مناسبت را آغاز کرده است.

اتاق عقد از دوم فروردین  ۱۴۰۰ ثبت‌نام را آغاز کرده و به‌صورت ویژه از زوجینی که قصد برگزاری عقد خود در روز نیمه شعبان را دارند ثبت‌نام به عمل می‌آورد.

اتاق عقد در روزهای عادی با ظرفیت سه اتاق فعالیت می‌کند که در مناسبت‌های ویژه با توجه به افزایش زوجین، این ظرفیت افزایش می‌یابد.

ثبت‌نام زوجین برای برگزاری مراسم عقد در روز نیمه شعبان با استقبال خوبی همراه بوده و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۸ به‌صورت حضوری به صحن حضرت جوادالائمه علیه‌السلام، جنب باب الکرامه مراجعه و ثبت‌نام کنند و یا با شماره تلفن ۳۷۱۷۵۴۰۴ ۰۲۵ تماس گرفته و نوبت دریافت کنند.

اتاق عقد حرم بانوی کرامت با توجه به شیوع بیماری کرونا در روزهای عادی در ساعات محدود فعالیت می‌کند اما در ایام خاص و مناسبت‌های ویژه از ساعت ۸ صبح تا غروب آفتاب میزبان زوج‌های جوان است.

اتاق عقد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خود را دنبال می‌کند به همین علت ظرفیت هر اتاق‌ به ۱۰ نفر کاهش یافته و به هنگام ثبت‌نام زوج‌های جوان، فقط به ۱۰ نفر از میهمانان کارت ورود داده خواهد شد و زدن ماسک الزامی و پذیرایی نیز به هنگام عقد ممنوع است.

همچنین رعایت فاصله اجتماعی توسط میهمانان ضروری بوده و چیدمان صندلی‌ها نیز بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شده است و ضدعفونی فضای اتاق و صندلی‌ها نیز بعد از اجرای هر عقدی به‌صورت مستمر انجام می‌شود.

خاطرنشان می‌شود، زوجین شهرستانی نیز می‌توانند با تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت حرم بانوی کرامت از صفحه اختصاصی اتاق عقد حرم فرم‌های ثبت‌نام را دریافت کنند.