به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ویژه‌ برنامه‌های آستان مقدس بانوی کرامت برای نوروز ۱۴۰۱ اظهار کرد: در این ایام خدمات متنوعی برای سنین مختلف درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: اداره امور خانواده با ویژه برنامه پرسمان خانواده صبح‌ها از ساعت ۱۱ و شب‌ها از ساعت ۲۱ در صحن صاحب الزمان(عج) به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، تحکیم بنیاد خانواده و … می پردازد.

معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت از اجرای طرح هادیان کریمه در ورودی های حرم مطهر دوساعت قبل و بعد از اذان ظهر و مغرب یاد کرد و گفت: از دیگر برنامه‌های اداره امور خانواده در ایام نوروز ارائه مشاوره خانواده با محوریت ازدواج، تربیت فرزند و اخلاق است که صبح‌ها از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و شب‌ها از ساعت ۱۷ الی ۲۲ در صحن جواد الائمه علیه السلام دنبال می‌شود.

وی مطرح کرد: رواق کودک و نوجوان حرم مطهر نیز ویژه برنامه بچه های بهشت شامل برنامه‌های کودکانه قصه گویی و نقاشی در شبستان امام خمینی(ره)، ویژه برنامه یک فنجان نوجوانی شامل برنامه گفت‌وگو محور و ایستگاه کتابخوانی در رواق علامه مجلسی(ره) و ویژه برنامه یک روز خوب یک حس خوب شامل شخصیت شناسی حضرت معصومه(س) و حرم شناسی در صحن‌ها و شبستان‌های حرم مطهر را هر روز صبح ها از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و عصر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ برگزار می کند.

احمدی تصریح کرد: نشست بصیرتی گفتمان تاریخ و استکبار ستیزی صبح و عصر در مقبره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود و نمایشگاه حریم حرم هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۲ در پارکینگ شرقی حرم مطهر برپا خواهد بود و کارگاه خوشنویسی احادیث ائمه(ع) هر روز صبح و عصر در مقبره پروین اعتصامی به زائران خدمت‌رسانی خواهد داشت.

وی مطرح کرد: واحد خدمات فرهنگی حرم مطهر کارگاه حرم شناسی را هر روز ۲ ساعت قبل از اذان ظهر و مغرب در صحن صاحب الزمان(عج) و ویژه برنامه های «زندگی به سبک شهدا» را صبح‌ها از ساعت ۱۱:۳۰ و عصر‌ها از ساعت ۱۷:۳۰ در مقبره الشهدا، «پاسخگویی به مسائل دینی» را هر روز به صورت شبانه روزی در صحن‌ها و شبستان‌ها و «محفل شعر» را هر روز از ساعت ۱۷ در مقبره پروین اعتصامی برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی حرم کریمه اهل‌بیت(س) عنوان کرد: واحد امور فرهنگی بانوان برنامه کودکانه ویژه دختران ۴ تا ۱۱ سال را صبح‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در شبستان نجمه خاتون دنبال می‌کند و همچنین ویژه برنامه نوجوانان برای دختران ۱۱ تا ۱۸ سال هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در بالکن شرقی شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی از پاسخگویی به مسائل دینی خواهران از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب در رواق علامه طباطبایی(ره) یاد کرد و گفت: ویژه برنامه‌های فرهنگی مختلفی برای بانوان هر روز از ساعت ۸ تا ۲۱ در رواق حضرت خدیجه (س) برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به برگزاری برنامه جشن همراهی همراه با مولودی خوانی، اجرای تواشیح و مسابقه، هر شب بعد از نماز عشا در شبستان امام خمینی(ره) گفت: به همت واحد مراسم و محافل آستان مقدس، قرائت مناجات شعبانیه هر شب ساعت ۲۰ در شبستان امام خمینی(ره) و سخنرانی‌های معارفی هر روز قبل از نماز ظهر، قبل از نماز مغرب و بعد از نماز عشا در شبستان امام خمینی(ره) دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: موزه فاطمی نیز با ارائه خدمات بازدید در طول ایام نوروز با افزایش دو ساعته همراه با روایتگری راویان موزه و برگزاری مسابقه میراث کریمه و برنامه های ترویجی دیگر در خدمت زائران عزیز و گردشگران ایرانی و غیرایرانی خواهد بود.