به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم دولابی طی سخنانی در آیین ترتیل خوانی قرآن کریم در شبستان امام خمینی (ره) با اشاره به آموزه‌های آیات جزء چهارم قرآن کریم گفت: آگاهی از سنت های الهی عامل اقتدار امت اسلام است و اگر امت اسلامی با شکست مواجه شود هراسی ندارد و آن شکست را مقدمه پیشرفت می داند.

وی افزود: تامل در آثار و تاریخ گذشتگان و سنت‌های الهی باعث می‌شود مومنین با بصیرت و آگاهی کاملی با مشکلات مواجه شوند که همین مسئله یکی از عوامل اقتدار امت اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تامل و عبرت آموزی از تاریخ گذشتگان باعث می شود، آستانه تحمل جامعه بالا رود و قدرت مواجهه با مشکلات افزایش پیدا کند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: انسان ها از ناحیه جان و مال مورد آزمایش قرار می گیرند و از طرف دشمنان و مشرکان مورد اذیت و آزار قرار خواهند گرفت که این مسائل از سنت‌های الهی است و مواجهه با این سنت ها آستانه تحمل انسان را بالا می برد.

حاج ابوالقاسم دولابی یادآور شد: سنت امتحان و ابتلائات الهی در زمینه‌های مختلف از جمله فقر، تنگدستی، تحریم، تهدیدات دشمن و جنگ، فتنه، اغتشاشات، خشکسالی، بیماری، مشکلات خانوادگی و بدهکاری برای همه انسان‌ها وجود دارد.

وی افزود: سنت دگرگون‌سازی احوالات مردم دنیا از دیگر سنت‌های الهی است و قانون حاکم بر دنیا این است که همیشه خوشی‌های دنیا به کام یک گروه نیست و این دنیا آکنده از بلا و سختی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: سنت یاری و نصرت مجاهدان از دیگر سنت‌های الهی است که در آیه ۱۵۲ سوره آل عمران نیز به آن اشاره شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: سنت حمایت از دین حقیقی و دین داران حقیقی از دیگر سنت های الهی است و باعث می شود این سنت الهی به مومنین امید  دهد چرا که دشمنان هیچگاه نمی تواند نور الهی را خاموش کنند.