به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار حسن شریفی مدیرعامل بیمه ایران که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه تأمین امنیت در ابعاد مختلف از دغدغه‌های همیشگی انسان ها است اظهار کرد: همه جامعه اعم از مصلح و مفسد به امنیت نیاز دارند و هیچ انسانی نیست که به امنیت نیاز نداشته باشد.

وی با بیان اینکه امام رضا علیه السلام در حدیث قدسی فرمودند «لا اله الا الله» قلعه ای است که هر کسی وارد آن شود در امنیت خواهد بود، افزود: مفهوم عبارت « لا اله الا الله» به معنی امنیت است و در جزئی ترین امور زندگی انسان جریان دارد زیرا امنیت در حقیقت نفی سلطه غیر و حمایت از حق است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در بحث بیمه، دولت و حکومت از سر خیرخواهی امنیت فعالان اقتصادی و سرمایه مردم را تأمین می‌کند، افزود: کار بیمه این است که به مردم برای کارهای اقتصادی امنیت می‌دهد که این از زیباترین کارها است و مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اهمیت مسأله امنیت در مباحث اقتصادی کشور گفت: همانطور که مردم نسبت به امنیت کشور حساس هستند، مسئولان هم نباید چیزی بگویند که امنیت اقتصادی کشور را خدشه دار کند و تمایل به کار اقتصادی و سرمایه گذاری را کم کند.

سعیدی با بیان اینکه بیمه باید از سلامت مادی و معنوی برخوردار باشد، افزود: یکی از جاهایی که هیچ تخلفی نباید صورت بگیرد و چیزی بی حساب هزینه نشود بیمه است زیرا تخلف در شرکت های بیمه ای آسیب زا است و امنیت و اعتماد مردم را دچار خدشه می کند.

در ابتدای این دیدار نیز حسن شریفی مدیرعامل شرکت بیمه ایران اظهار کرد: شرکت سهامی بیمه ایران تنها شرکت دولتی در صنعت بیمه است در سال ۱۳۱۴ تأسیس شده و بیش از ۳۳ درصد از کل صنعت بیمه را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه با توجه به عملکرد سال های گذشته و مشکلاتی که در بیمه کشتی های نفت کش و صادرات نفت به وجود آمده بود بیمه ایران دولتی باقی مانده است، گفت: ما هر چه بتوانیم فرهنگ بیمه را در بین آحاد مردم و نهادهای دولتی رواج بدهیم خدمات بیمه ای بهتری برای مردم ایجاد می شود و شاهد رشد صنعت بیمه خواهیم بود.