به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، در این نشست صمیمی، هادی محمودنژاد، مدیر موکب آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام گفت: دشمنان اسلام و انقلاب سعی می کنند این ارتباط و تعامل خوب میان دو ملت ایران و عراق که به برکت اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه وجود مقدس سیدالشهدا علیه السلام به وجود آمده است را کمرنگ کند.

وی افزود: برای این اتحاد و یکپارچگی هزینه های زیادی شده است و از صدر اسلام تا کنون شهدای بسیاری جان خود را تقدیم کردند، در عصر حاضر نیز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست پست ترین دولت دنیا یعنی آمریکا در این راه مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

محمودنژاد خاطرنشان کرد: ما حفظ حق همسایگی را از بانوی نمونه اسلام یعنی صدیقه طاهره سلام الله علیها یادگرفته ایم که می فرمودند”الجار ثم الدار” اول همسایه سپس خانه، این موکب خانه حضرت معصومه سلام الله علیهاست و شما موکبداران عراقی نیز خادم سیدالشهدا علیه السلام هستید.

 مدیر موکب آستان قدس حضرت معصومه سلام الله علیها در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حفظ دین خدا از انحرافات مهم ترین وظیفه است خاطرنشان کرد: سیدالشهدا علیه السلام با شهادت خود دین جدشان را از انحرافات حفظ کردند و پیامبر اکرم در مورد آن حضرت فرمودند که شخصیت امام حسین را در آسمان ها بهتر از زمین می شناسند و ما امروز در خیمه چنین شخصیتی هستیم.

وی در پایان سخنان خود ابراز داشت: متاسفانه دشمنان اسلام مجدد به قرآن کریم جسارت و اهانت کردند ما نیز این هتک حرمت را شدیدا محکوم می کنیم و از خدای متعال می خواهیم که دشمنان پاسخ این جسارت خود را دریافت کنند.

خاطرنشان می شود: در پایان این نشست صمیمی با اهدای متبرکات حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از خدمات این موکب داران عراقی تجلیل بعمل آمد.