به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سعیدی در دیدار روح‌الله کاظمی کوهنورد قهرمان قمی که پیش از ظهر امروز با حضور ابراهیم سانی خانی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد اظهار کرد: بعد از ۴۵ سال که از عمر انقلاب می‌گذرد برخی افراد نسبت به امکانات و فرصت‌هایی که انقلاب در اختیار آنها گذاشته تا رشد کنند شکرگزار هستند؛ ولی برخی افراد هم ناشکری می‌کنند و اینها را نمی‌بینند.

 وی با بیان اینکه ادامه‌دادن یک روند از شروع آن مشکل‌تر است، گفت: باقی‌ماندن در بالاترین جایگاه چه در ورزش و چه در مسائل سیاسی و اجتماعی با حفظ ارزش‌ها کار بسیار دشواری است و افراد بسیاری با رسیدن به یک جایگاه، مقام و رتبه تغییر رفتار می‌دهند و به‌اصطلاح خود را گم می‌کنند.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت بردن نام اهل‌بیت (ع) در بالاترین سطح از موفقیت یک ورزشکار را کاری ارزشمند دانست و افزود: ورزشکاری که عاشق اهل‌بیت (ع) و اسلام است و به معنویات اهمیت می‌دهد در نهایت شخصیتی مانند پوریای ولی پیدا می‌کند و ماندگار می‌شود.

 وی ادامه داد: ورزشکاری که ارزش‌های دینی و ملی را رعایت می‌کند دیگر حاضر نیست مقابل ورزشکاری که نماینده یک رژیم غاصب و جنایت‌کار است بازی کند و به او رسمیت بدهد.

 در ابتدای این دیدار ابراهیم سانی خانی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه کوهنوردی یک ورزش همه‌پسند ولی پرهزینه و سخت است، گفت: روح‌الله کاظمی از ورزشکاران انقلابی و تحصیل‌کرده استان قم است که به شغل وکالت مشغول است.

 وی افزود: این کوهنورد قمی با هزینه شخصی خود قله اورست به‌عنوان مرتفع‌ترین قله جهان و قله لوتسه به‌عنوان چهارمین قله مرتفع جهان که هر دو بیش از ۸ هزار متر ارتفاع دارند را در ۲۴ ساعت فتح کرد و پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر فراز آنها به اهتزاز در آورد، سرود ملی کشور را پخش کرد و عکس شهید سلیمانی را بالای دست گرفت.

 همچنین روح‌الله کاظمی کوهنورد قمی در این دیدار با بیان اینکه قهرمان‌های اصلی ما شهدا هستند و همه ما مدیون شهدا هستیم، گفت: من خود را سرباز این نظام و انقلاب می‌دانم و کاری که انجام دادم در مقابل کاری که شهدا انجام داده‌اند هیچ است.

 وی با انتقاد از ورزشکارانی که با هزینه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند و وقتی به موفقیت می‌رسند به پرچم و سرود ملی بی‌اعتنایی می‌کنند، گفت: من با توکل به خدا و انگیزه‌ای که از مکتب حاج‌قاسم و شهدای گران‌قدر گرفتم موفق شدم در قله اورست سرود ملی کشورمان را پخش کنم، پرچم کشورمان را به اهتزاز در آورم و عکس شهید سلیمانی را بالای دست گرفتم و واقعاً به این کار افتخار می‌کنم.