به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار نوروزی سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با تبریک سال جدید و تقارن بهار طبیعت و بهار معنویت اظهار کرد: آنچه در بهار اتفاق می‌افتد نو شدن و فعالیت جدید است؛ بنابراین ما نیز باید با درس‌گرفتن از بهار به دنبال کارهای نو و جدید باشیم.

 وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم فرموده همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید، گفت: کسی که می‌خواهد کار جمعی کند باید اقتضائات کار جمعی را هم بداند؛ ازاین‌رو در کارهای اجتماعی کشور ما تمسک به ریسمان الهی خیلی مهم است و باید همه کارهای ما بر محور الله باشد.

 امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه در کارهای اجتماعی علاوه بر اینکه مسئولان باید برنامه‌ریزی و تلاش کنند خود مردم هم باید رشد کنند و همراه شوند، افزود: در کارهای گروهی و جمعی پیداکردن مشترکات اهمیت زیادی دارد و انسان باید از تعلقات شخصی و سلیقه‌ای عبور کند.

 وی با بیان اینکه افرادی که خوب کار می‌کنند را فارغ از نگاه‌های حزبی و جناحی و تعصبات شهری، نژادی و زبانی باید حفظ کرد، افزود: صرف اینکه فردی وابسته به یک حزب و جناح است دلیل خوبی برای جابه‌جایی او نیست.

 آیت‌الله سعیدی داشتن روحیه تعاملی و پرهیز از خودرأیی در امور اجتماعی را بسیار مهم دانست و افزود: در کارهای اجتماعی گوش‌دادن به حرف مردم مهم است؛ ولی نباید در هیچ کاری افراط‌وتفریط صورت گیرد؛ بلکه باید همه کارها برای رضای خدا انجام شود و اگر این‌گونه شد بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.